Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Obnova ztracených fotek z paměťové karty

Zmizely vám z paměťové karty důležité fotky? Foťák z ničeho nic začal hlásit nějakou chybu a fotky jsou pryč… Jaké jsou možnosti na obnovení těchto dat?

Pokud hlásí chybu fotoaparát, zkuste nejprve kartu přečíst ve čtečce karet připojené přímo k počítači. Je velká pravděpodobnost, že fotky na kartě zůstanou nedotčené.

V případě, že se fotky nedají přečíst ani ve čtečce, použijte pro obnovu některý z programů. Mezi nejoblíbenější patří přehledný PC Inspector Smart Recovery (www.slunecnice.cz/sw/pc-inspector-smart-recovery).

PC Inspector Smart Recovery

V sekci 1 vyberte v roletce paměťovou kartu, ve druhé sekci můžete nastavit typ souboru, který chcete obnovit a ve třetí sekci nastavíte, kam se mají obnovené soubory uložit.

Pokud by se vám ani tímto programem nepodařilo soubory najít a obnovit, vyzkoušejte program Restoration. Pomocí něj lze do hledání zahrnout i clustery již použité jinými soubory a soubory s nulovou velikostí, prostě skenování je velmi důkladné.

Program Restoration pro obnovu smazaných dat z pevných disků a paměťových médii

A ještě poznámka: obnovované soubory byste měli ukládat na jiný diskový oddíl nebo na jiné médium, abyste nezapisovali přes sektory, které se pokoušíte obnovit.

12 comments for “Obnova ztracených fotek z paměťové karty

 1. 26. 2. 2013 at 22:34

  Odkaz na Restoration je nefunkční.

 2. atelierdk
  26. 2. 2013 at 23:03

  No jo, oni na češtinách udělali přestavbu – takže staré odkazy nefungují 🙂 No nic, opravil jsem ho…

 3. 27. 2. 2013 at 00:17

  Ale fotografie jsem nakonec zachránil. Použil jsem PC Inspector a paráda. Jinak na ty nefunkční linky je dobrý program Xenu.

 4. atelierdk
  27. 2. 2013 at 13:01

  Programů na obnovu dat je už dnes jako hub po dešti. Restoration je podle mě dost starý a nepohodlný, ale uvedl jsem ho tu hlavně kvůli hrubé síle, se kterou byl schopen dostat se ke smazaným datům.

 5. Dana
  22. 9. 2013 at 23:00

  Dobrý den, mám pro velký problém! Zmizely mi fotky z paměťovky po jejím vložení do dokovací stanice tabletu Asus Transfer TF101(tuším). Dříve jsem s tím absolutně neměla problém, i když jsem v dokovací stanici paměťovku „náááhodou“ zapomněla. Ztratila jsem fotky za posledního půl roku, včetně destinací, kam už se možná nikdy nedostanu. Je možné ty fotky obnovit pomocí těchto programů? … a je možné používat paměťovou kartu nadále s nadějí, že ty staré fotku obnovím?

 6. atelierdk
  23. 9. 2013 at 09:14

  Dano, doporučoval bych paměťovku okamžitě přestat používat a zkusit obnovu fotek, případně i dalších ztracených souborů, jinak hrozí, že si ztracené fotky přepíšeš novým obsahem.
  Být tebou, překopíroval bych dostupná data na jinou a používal ji.
  Z původní paměťovky bych zkusil data dostat výše zmíněným programem Smart Recovery, nebo by bylo možné ještě vyzkoušet např. programy
  Recuva
  Professional Memory Card Recovery Tool
  Wise Recovery

  Jestli je paměťovka vadná, je větší jistota použít novou a tu porouchanou můžeš použít na data, u kterých nebudeš želet jejich ztráty – třeba na muziku do autorádia.

 7. Iveta
  19. 6. 2016 at 16:10

  Omylem jsem smazala obrazky z sd karty ty jsme obnovili ale nejdou otevrit.Prosim o radu?Predem diky estli to pujde zachranit

 8. sama
  31. 7. 2017 at 11:14

  NAHODNE JSEM SMAZALA VSECHNY FOTKY Z POCITACE, STALO SE TO U PREINSTALOVANI WINDOWSU, TAKY JSEM ZVEDAVA JESTLI JE MOZNE TO NEJAK OBNOVIT

 9. ketomark
  6. 8. 2017 at 13:19

  samořejmě! ale radší se obrat‘ ma IT specialsty, sama si to nevyřešíš

 10. sama
  7. 8. 2017 at 12:17

  Ale jak mám je hledat??
  Nyní každý, kdo má doma počítač říká o sobě, že je specialista. Kdysi už jsem udělala tu chybu, že jsem takovému clovekovi předala svůj počítač, a skončilo to pro mě tak, že jsem musela nakupit nový notebook

  • denys
   10. 8. 2017 at 22:07

   můžeš zkusit využit služby Spy Shop 24, bratr kdysi potřeboval obnovit data na počitači a proběhlo to velmi úspěšně

 11. sama
  17. 8. 2017 at 20:03

  Díky za pomoc! případa mi to jako docela profesionální. Budu je kontaktovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *