Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Automatické aktualizace WordPressu a jeho pluginů

Ve standardní instalaci WordPressu skončíte při pokusu o aktualizaci WordPressu nebo kteréhokoliv z pluginů hlášením, že se stažení nezdařilo, neboť se nepodařilo vytvořit dočasný soubor.

Chcete-li tuto situaci vyřešit, vytvořte buď v kořenovém adresáři WordPressu, nebo např. ve složce wp-content složku tmp a nastavte jí taková oprávnění, aby do ní mohl server zapisovat (mělo by stačit nastavit oprávnění na 770, pokud byste zaznamenali potíže, nastavte oprávnění na 775 nebo 777).

Do souboru wp-config.php v kořenovém adresáři WordPressu pak doplňte následující řádek (klidně na konec těsně před uzavírací sekvenci ?> php souboru).

define('WP_TEMP_DIR',ABSPATH.'wp-content/tmp/');

kde wp-content/tmp/ je cesta k adresáři tmp pro dočasné soubory. V našem příkladu máme adresář tmp vnořený v adresáři wp-content. Budete-li mít adresář tmp v kořenové složce, doplňte do uvozovek pouze tmp/.

Pokud byla příčinou selhání aktualizace nemožnost vytvořit dočasný soubor, po této úpravě již bude automatická aktualizace funkční.

14 comments for “Automatické aktualizace WordPressu a jeho pluginů

 1. 15. 3. 2011 at 21:52

  Co to je za plugin nebo widget co je na tomhle webu „naposledy komentovane prispevky“

 2. atelierdk
  16. 3. 2011 at 07:15

  Plugin Recent Commented Posts. Po instalaci přidá další widget.

 3. 16. 3. 2011 at 10:17

  Díky moc.

 4. Jiras
  4. 1. 2012 at 15:38

  Mam podobný problém,ale se šablonami.Nejde mi stáhnou protože mi to napíše přesně tenhle problém.A ani tenhle návod nefunguje.Prosím pomoz mi.Děkuji za pozornost

 5. atelierdk
  4. 1. 2012 at 16:31

  A máš ten výraz dobře včetně uvozovek? Zkopíroval jsi ho, nebos ho přepisoval? define(‚WP_TEMP_DIR‘,ABSPATH.’wp-content/tmp/‘);

  máš ho v wp-config.php a nikoli v wp-config-sample.php ?

  Máš ve složce wp-content vytvořenou složku tmp a má tahle složka nastavena oprávnění 777 (resp. 0777) – tj. čtení, zápis i vykonání jak pro vlastníka, tak pro skupinu i pro ostatní?

  Jakou používáš verzi WordPressu?

 6. Jiras
  4. 1. 2012 at 20:56

  Hele,chtěl bych se zeptat,jestli nejsi ochotnej mi s tím pomoct třeba přes skype.Ale upozorňuji,že pokud ano tak sem ve WP začátečník.

 7. atelierdk
  4. 1. 2012 at 21:38

  Čemu konkrétně nerozumíš?
  nejdřív otevři we WordPressu složku wp-config a pokud v ní nemáš složku tmp (musel bys jí tam už předtím udělat), tak jí tam udělej.

  pak zkontroluj, jaký má tato složka oprávnění – bohužel nevím, čím se připojuješ, pokud bys použil jako FTP klienta Total Commander, WinSCP, nebo Unreal Commander, tak tam oprávnění u složek a souborů vidíš. V TC číselně – mají samostatný sloupeček (musíš mít zobrazení v režimu Podrobnosti), ve WinSCP jsou vypsána taky ve sloupečku jako rwx-rwx-rwx (read-write-execute). V TC a UC je zobrazíš a můžeš nastavit, když složku označíš a zvolíš Soubor > Změna atributů. Ve WinSCP klikneš na složku pravým a zvolíš Vlastnosti.

  Potom otevři soubor wp-config.php v kořeni webu a jako nový řádek někam na konec zkopíruj odsud ten řádek od d ve slově define na začátku až po středník na konci. ten tam musí být taky. Ulož to a mělo by to jet

 8. Jiras
  4. 1. 2012 at 21:50

  No řekněme,že je to komplikovanější v tom,že šablonu sem už stáhnul,ale když ji spustim napíše to: Fatal error: Call to undefined function add_theme_support() in /home/free/ic.cz/m/medicraft/root/www/wp-content/themes/colorway/functions/inkthemes-functions.php on line 5
  A pak už nejde nic dělat když ji nahraju.Prostě se nedostanu ani do administrace.Musim znova dát celej wordpress a to je teďka můj problém.

 9. atelierdk
  4. 1. 2012 at 21:59

  Myslím, že by mělo stačit přejmenovat, nebo v krajním případě smazat složku s tím tématem colorway. Nebo sáhnout do databáze a v tabulce wp_options přepsat hodnoty template a stylesheet, u novějších wordpressů mají obě hodnotu twentyeleven. Mimochodem, co používáš za WordPress?

 10. atelierdk
  4. 1. 2012 at 22:10

  ta chyba, to je funkce, která přidává náhledy do tématu, nepoužíváš náhodou nějakou starou verzi WordPressu?

 11. Jiras
  4. 1. 2012 at 22:12

  Používám verzi WordPress 2.8.4

 12. atelierdk
  4. 1. 2012 at 22:28

  to je ono, podporu náhledů v příspěvcích měl WP až od verze 2.9. máš k tomu nějaký důvod, že používáš tak starou verzi?

  Jestli můžeš, aktualizuj. Pozor, záleží na vezri PHP na serveru – poslední český wordpres je 3.2.1, ale ten vyžaduje alespoň PHP 5.2, pokud je na serveru nižší verze, dá se použít WP 3.1.4.

  Jestli nemůžeš aktualizovat WP, tak by mělo pomoct zakomentovat nebo smazat ten pátý řádek (ten vypsaný v tom souboru, který ti to píše)

 13. Jiras
  4. 1. 2012 at 22:34

  Ok děkuji za pomoc 🙂

 14. 10. 4. 2012 at 11:57

  Chvilku jsem si lámal hlavu s ABSPATH a jen upozorňuju že pokud jste na wedosu, musí se před všechny dávat ještě /www/

  třeba se tahle informace bude někomu hodit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *