Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Jak zakázat úvodní obrazovku

key_iconObtěžuje vás po každém spuštění počítače potvrzovat svůj účet pro přihlášení? Nebo se vám z ničeho nic začala úvodní obrazovka objevovat? Pokud nepotřebujete přístup k počítači omezovat pro jiné osoby, nastavte si automatické přihlášení do Windows.

Automatické přihlášení lze nastavit pouze pro jeden účet ve Windows. Počítač se potom přihlásí automaticky, aniž byste museli zadávat uživatelské jméno nebo heslo, pokud máte v tomto uživatelském účtu nějaké nastavené (a to byste z důvodu bezpečnosti mít měli). Úvodní obrazovka se neobjeví, počítač rovnou nastartuje do vašeho účtu. Toto nastavení tedy představuje jisté bezpečnostní riziko, neboť po zapnutí počítače bude uživatel rovnou přihlášen do systému.

Uvedeným postupem se lze přihlásit jako do Windows XP, tak i do Windows Vista a Windows 7.

V nabídce Start klepněte na Spustit nebo stiskněte klávesy Win+R a do pole Otevřít v okně Spustit vepište text: control userpasswords2.

automaticke_prihlaseni_01

Zobrazí se okno Uživatelské účty. Zde odznačte volbu Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo. Pak klepněte na tlačítko OK.

automaticke_prihlaseni_02a

V nově otevřeném okně vyplňte uživatelské jméno a heslo pro přihlášení do účtu, který má být automaticky spuštěn.

automaticke_prihlaseni_03

Při dalším startu se již počítač spustí bez úvodní obrazovky.

4 comments for “Jak zakázat úvodní obrazovku

 1. 26. 10. 2009 at 23:04

  JJ, pokud znáte heslo administrátora tak to jde. Měla jsem notebook po sestřenici a heslo už nikdo neznal. Nakonec jsem to dala do servisu http://www.kuku.cz a heslo se jim na počkání podařilo zrušit. Na jednu stranu jsem byla ráda, na druhou začínám pochybovat o jeho smyslu – za 10 minut bylo odheslováno.

 2. maca
  1. 10. 2010 at 14:03

  Mám jiný problém. Mám na win 7 vice uživ. účtu a potřebuji nastavit aby se mi při spuštění zobrazila taková ta obrazovka zadejte své uživ. jméno a heslo jako je na obrázku – http://info-koktejl.cz/gallery/1262139095.jpg . Nevíte jak ???

 3. atelierdk
  3. 10. 2010 at 17:11

  Vyzkoušené to nemám, ale našel jsem návod, jak by to mělo jít zprovoznit:
  Jako administrátor spusť secpol.msc a v okně místní zásady zabezpečení rozbal:
  Místní zásady > Možnosti zabezpečení.
  V možnostech zabezpečení najdi položku Interaktivní přihlašování: nezobrazovat naposledy použité uživatelské jméno, poklepej na ni a na kartě Místní nastavení zabezpečení přepni na Povolit.

  Dej vědět, jak jsi dopadl, když tak z toho uděláme samostatný článek…

 4. test
  3. 12. 2010 at 20:36

  Ještě to tady žije?

  Měl bych podobný dotaz. Chci ve W7 vidět přihlašovací obrazovku v podobě dvou řádků pro jméno a heslo, ne třicet ikonek od třiceti účtů. Ale chci, ať mi zůstane poslení uživatel ve jménu vyplněný. Prostě funkce, jako ve WXP. User vypíše jen heslo, jméno jeho účtu zůstává předvyplněno. Nic k tomuto tématu nemohu najít, nevěřím, že to adminy netrápí…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *