Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Nastavení mikrofonu ve Windows

Jsou to evergreeny mezi dotazy v počítačových poradnách – nainstaloval jsem si Skype (nebo ten a ten program pro hlasovou komunikaci přes internet), ale druhá strana mě neslyší. Jak mám zapnout mikrofon? Nebo třeba: chci si nahrát staré magnetofonové pásky na CD, ale v nahrávce slyším zavírání dveří, hrající televizi a cinkot skleniček z kuchyně… Podívejme se na to, jak mikrofon ve Windows správně nastavit.

Chci si povídat, ale nikdo mě neslyší

Zkušenost nás naučila, že když do počítače něco zapíchnete, za chvilku to začne samo pracovat. S mikrofonem je to trochu jinak, přece jen to není čistě počítačové zařízení, ale audio zařízení. A tak se často stane, že do počítače zapojíte mikrofon, spustíte nějaký hlasový komunikační program a ten, komu zavoláte, vás neslyší, přestože vy jeho slyšíte výborně.

To je typický problém, se kterým se potýkají zvláště uživatelé Windows XP. Je třeba zkontrolovat, zda je mikrofon povolený a zda je dostatečně zesílený. Když používáte mikrofon, měli byste svůj hlas ve sluchátkách nebo v reproduktorech aspoň trochu slyšet.

Jak zesílit mikrofon ve Windows XP (a starších)

Poklepejte na ikonu reproduktoru v oznamovací oblasti.

Otevře se mixážní pult Windows pro přehrávání. Pokud v něm nevidíte jezdec pro mikrofon, zvolte v menu Možnosti položku Vlastnosti.

V okně vlastností nejprve zkontrolujte, zda máte v roletce Směšovací zařízení vybranou tu zvukovou kartu, do které je zapojen mikrofon (to v případě, že byste měli v počítači více zvukových karet, nebo máte headset, který se připojuje přes USB. Dále v horní sekci Nastavit zařízení pro přepněte přepínač do polohy Přehrávání.

V dolní části Zobrazit tyto ovladače hlasitosti pak zaškrtněte políčko Mikrofon. U některých zvukových karet nemusíte najít mezi zařízeními Mikrofon, ale zdířku, do které se mikrofon zapojuje – např. Rear Pink In (Zadní růžový vstup) nebo Front Pink In (Růžová vstupní zdířka na předním panelu počítače). Zaškrtněte tedy zdířku, do které máte mikrofon zapojený. Nastavení potvrďte tlačítkem OK.

Tím se vrátíte do okna mixážního pultu, kde se nyní objevil i jezdec pro mikrofon. Zkuste zesílit mikrofon tak, abyste ve sluchátkách nebo v reproduktorech slyšeli svůj hlas, když mluvíte do mikrofonu. Hlasitější zvuky vyloudíte tak, že na mikrofon lehce zaškrábete prstem. Zaškrtávací políčko Ztlumit musí být odznačené. Jeho zaškrtnutím můžete mikrofon rychle vypnout, aniž byste museli měnit nastavení jezdce hlasitosti.

Jestliže zvuk z mikrofonu stále neslyšíte, jezdec mikrofonu stáhněte na méně než na polovinu a v mixážním pultu v menu Možnosti zvolte položku Upřesnit nastavení.

Pod jezdcem mikrofonu se objeví tlačítko Upřesnit. Stiskněte jej.

V okně Mikrofon – upřesňující nastavení v dolní části zaškrtněte políčko 2 Zesílení mikrofonu a stiskněte tlačítko Zavřít.

Nyní by již mělo být zesílení mikrofonu dostatečné, abyste je mohli jezdcem jemně doladit. Možná budete muset celkový zvuk „namixovat“ – Celkovou hlasitost zvýšit a jezdce ostatních zařízení naopak snížit. Pokud stále zvuk z mikrofonu neslyšíte, je buď vadný, špatně zapojený, nebo vypnutý tlačítkem na kabelu headsetu.

Jak zesílit mikrofon ve Windows Vista (a novějších)

1. Pravým tlačítkem myši klepněte na ikonu reproduktoru v oznamovací oblasti a zvolte Zařízení pro přehrávání.

2. V okně Zvuk vyberte položku Reproduktory a poklepejte na ně nebo stiskněte tlačítko Vlastnosti.

3. V okně vlastností přejděte na kartu Úrovně a nastavte úroveň hlasitosti pro mikrofon. Ikonka reproduktoru napravo od jezdce musí mít symbol hrajícího reproduktoru. Pokud byste místo něj viděli reproduktor s červeným přeškrtnutým kolečkem, je mikrofon vypnut. Klikněte tedy na tuto ikonku, abyste mikrofon zapnuli.

Vista má také políčko Zesílení mikrofonu pomocí nějž můžete zesílit mikrofon, který má velmi malou citlivost. V okně Zvuk (viz druhý obrázek v této části článku) přejděte na kartu Záznam a poklepejte na Mikrofon, abyste zobrazili okno vlastností.

V okně vlastností přejděte na kartu Vlastní a zde zaškrtněte políčko Zesílení mikrofonu.

Políčko pro zesílení (zvýšení citlivosti) mikrofonu ve Windows Vista

Chci nahrávat, ale slyším zvuky, které nechci

Když nahráváte, můžete se setkat s jiným problémem. I když mikrofon zcela ztlumíte, na nahrávce se objeví zvuky sejmuté mikrofonem, a to i v případě, že jste nahrávali třeba hudbu z magnetofonu. Jak to, že se zvuk z mikrofonu dostane do nahrávky, navzdory tomu, že jste ho vypnuli? Je to proto, že hlasitosti pro nahrávání jsou nezávislé na hlasitostech pro poslech.

Když totiž nahráváte, potřebujete záznam správně „vybudit“ – to znamená nahrát ho s co nejvyšší hlasitostí. Když bude záznam příliš potichu, bude v nahrávce více slyšet šum, protože ten má konstantní úroveň a odstup nahrávky od šumu (rozdíl mezi hlasitostí nahrávky a hlasitostí šumu) bude malý. Když bude záznam příliš nahlas, v nejhlasitějších pasážích elektronika ořízne jeho špičky a v těch místech bude zkreslený, bude chrčet a prdět, jako ze špatného starého telefonu.

Abyste si mohli nastavit potřebné hlasitosti pro nahrávání a pak pro poslech nahrávky jednotlivá zařízení správně smíchat, jsou ovladače úrovní pro přehrávání a pro záznam oddělené. Z toho plyne, že když nahráváte třeba z magnetofonu přes linkový vstup, Nechte v zařízeních pro záznam spuštěný pouze tento linkový vstup a všechny ostatní zařízení ztlumte, aby vám do nahrávky nevyprodukovala zbytečný šum.

Jak regulovat hlasitost zařízení pro nahrávku ve Windows XP:

1. Poklepejte na ikonu reproduktoru v oznamovací oblasti. Otevře se mixážní pult a zde zvolte v nabídce Možnosti > Vlastnosti.

2. V okně vlastností vyberte volbu Záznam.

3. Mixážní pult se přepne do režimu ovládání záznamových zařízení a zde ztlumte vstup pro mikrofon a také další vstupy, ze kterých právě nenahráváte. Pokud totiž má určitý vstup nastavenu vysokou úroveň hlasitosti a není k němu připojeno žádné zařízení nebo se připojené zařízení při nahrávání nepoužívá, bude do nahrávky zbytečně šumět.

Jak regulovat hlasitost zařízení pro nahrávku ve Windows Vista:

4. Pravým tlačítkem myši klepněte na ikonu reproduktoru v oznamovací oblasti a zvolte Zařízení pro záznam.

5. V okně Zvuk vyberte mikrofon a poklepejte na něj nebo stiskněte tlačítko Vlastnosti.

6. V okně vlastností přejděte na kartu Úrovně a klikněte na ikonku reproduktoru u jezdce (nebo stáhněte jezdec na nulu).

7. Stejným postupem ztlumte i ostatní nepoužitá zařízení.

Chci nahrávat, ale zvuk mikrofonu je v nahrávce příliš slabý

Jde o obdobný problém jako s nedostatečně hlasitým mikrofonem při přehrávání. V mixážním pultu pro nahrávání aktivujte v menu volbu Upřesnit nastavení a v podrobných nastaveních, které otevřete tlačítkem Upřesnit pod jezdcem mikrofonu zaškrtněte volbu Zesílení mikrofonu (podobně jako jsme si to ukázali výše pro přehrávání).

128 comments for “Nastavení mikrofonu ve Windows

 1. Josef Soušek
  8. 12. 2011 at 15:57

  Dobrý den, potřeboval bych se zeptat mám win xp a potřeboval bych zesílit hlasitost mikrofonu dostanu se do kroku 3 kde mám to nastavení ale nemám tam políčko Mikrofon, zkusim jsem přepnout směšovací zařízení na input, mám tam hlasitost záznamu, hlasitost mikrofonu kliknu na ok a mám hlasitost záznamu které mohu ovládat a hlasitost mikrofonu mám zablokovaný… hlasitost záznamu mám naplno a hlasitost mikrofonu mám v polovině ale potřebuju to dát na max. nevíte co mám dělat? předem děkuji moc 🙂

 2. šlapák dan
  15. 12. 2011 at 14:00

  Dobrý den potřebuji poradit při využívání videohovoru na skypu já sliším ůplně normálně a na druhé straně se ozývá hrozné šumění a velmi špatný zvuk.Předem díky za odpověd Dan Š.

 3. šlapák dan
  15. 12. 2011 at 14:47

  Jo je to notebook a vindous vista

 4. Petra
  19. 12. 2011 at 21:09

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jetsli když si pořídím normální mikrofon na zpěv a zapojím ho do PC jetsli bude možné zpěv zároveň slyšet z reproduktorů.

 5. Milanko
  19. 12. 2011 at 21:56

  Dobrý deň,mám problém s tým že keb používam svoj headset počujem svoj hlas a to nechcem,má to rušivý efekt pre mňa,používam Team Speak,dá sa to niekde vo win vypnúť?Mám Win 7.

  Dakujem

 6. atelierdk
  20. 12. 2011 at 07:14

  Pro Petru: Ano, jde to tak nastavit s kterýmkoliv mikrofonem. Normální je slyšet zvuk z mikrofonu v reproduktorech nebo sluchátkách. Je třeba dávat pozor na zpětnou vazbu, aby zvuk snímaný mikrofonem nebyl z beden slyšet tak hlasite, že by způsobil pískání nebo houkání. Zpětná vazba se dá omezit nejen hlasitostí, ale i změnou polohy mikrofonu vůči reprobednám.

 7. atelierdk
  20. 12. 2011 at 07:21

  Milankovi: Normální je slyšet ve sluchátkách svůj hlas snímaný mikrofonem, člověk má tak kontrolu, jak moc je zesílený oproti ostatním zvukům. Zpěváci se musí slyšet a na svůj hlas si člověk zakrátko zvykne. To, že třeba Skype zvuk mikrofonu do slucháte potlačuje má důvod pravděpodobně ve snaze potlačit vznik zpětné vazby. Každopádně daný program musí být schopen odesílat zvuk z mikrofonu nezávisle na tom, co jde do sluchátek.

  Co se stane, když ztlumíš mikrofon v zařízeních pro přehrávání? Přestane tě protistrana slyšet?

 8. atelierdk
  20. 12. 2011 at 07:43

  Pro Petru: pozor ještě na zapojení mikrofonu. Mikrofony pro počítač jsou zpravidla mono (jedna elektretová kapsle) a zdířka zvukové karty má stereo vstup, takže ten mono signál se rozbočí na oba kanály. V praxi se připojí stínění vodiče na obal Jacku a jediný vodič uvnitř se připojí jak na špičku, tak na mezikroužek stereo Jacku.

  Mikrofon pro zpěv, jako nějaký ten Shure či AKG mívá symetrické zapojení, mikrofon sám má v sobě vestavěný tříkolíkový konektor zvaný Canon a stíněný vodič má v sobě dvě žíly, které vedou stejný signál opačné polarity – to je kvůli minimalizaci indukovaného rušení v dlouhých mikrofonních kabelech. Na konci pak může být stereo Jack. V takové případě se musí jeden vodič tohoto kabelu zkratovat na stínění a druhý propojit jak na špičku, tak mezikroužek Jacku.

  Chci říct, že pro symetricky zapojený mikrofon na zpěv potřebuješ speciální redukci.

 9. Vít
  22. 12. 2011 at 14:27

  Zdravím, když chci nahrávat něco do mikrofonu (svůj hlas) ve Frapsech nebo jiných nahrávacích zařízeních, jsou tam na výběr 2 možnosti : Use Windows input – Default(USB camera) nebo Detect best sound input – Mikrofon (SoundMAX HD Audio). když dam Detect best sound input nenahraje to nic, každopádně když dam windows input, což je USB camera ve které je zabudovaný mikrofon do kterého mluví, tak to sice nahraje co řikám, ale téměř to není slyšet protože do toho něco strašně šumí. Ještě před měsícem mi to šlo dobře, možná jsem někde změnil nějaké nastavení nebo tak něco.
  Chci totiž nahrávat záznamy z jedné hry, tzn video + komentář. Když použiji svůj headset tak to jede normálně jenže se nenahrává co řiká kamarád do skypu. Nikdy se mi nepodařilo nastavit aby se nahrával zvuk z pc, vždy jen z mikrofonu. Takže to dělám tak že vedle repráků postavím mikrofon a tím pádem se nahrává to, co říkám já i to co vychází z repráků. Kvalita je špatná ale nepřišel jsem na to jak to nastavit aby to fungovalo dobře. Mam Windows XP a SoundMAX HD Audio jako Směšovací zařízení. Pokud z mého příspěvku nepochopíte co mám na mysli, tak vám můžu zaslat nějaké screenshoty nebo to podrobněji popsat, děkuji.

 10. jiří
  21. 1. 2012 at 23:33

  rád bych se zeptal jestli jde nějak nastavit aby to co řeknu do mikrofonu bylo slyšet v reproduktorech

 11. KOSTIČ
  24. 1. 2012 at 18:40

  ZDRAVÍM 🙂 NEJDE MI MLUVIT DO MIKROFONU I KDYŽ SLUCHÁTKA V PHO FUNGUJOU A SOU ZAPOJENÝ,ALE POTOM PŘI TOM UPŘESNĚNÍ NEMÁM ZESÍLENÍ ZVUKU ANI TO PRVNÍ A MÁM TAM NĚJAKÝ 1 Mic Boost A NEJDE TO,PROSÍM O ODPOVĚD,DĚKUJI. 🙂 napište mi prosim na email,děkuji 🙂

 12. atelierdk
  26. 1. 2012 at 10:46

  Kostiči, kdybys použil slovník, muselo by ti dojít, že Mic Boost = Zesílení mikrofonu, takže Mic Boost zapnout.
  Zkontrolovat, zda nastavuješ hlastost pro přehrávání, že nemáš u mikrofonního jezdce v mixu zaškrtnuté Ztlumit a že máš mikrofon dostatečně hlasitě. No a pokud je to mikrofon na sluchátkách, tak některá sluchátka mají na ovladači hlasitosti i velice užitečný vypínač mikrofonu, kterýžto nesmí být vypnutý.

 13. atelierdk
  29. 1. 2012 at 20:58

  Pro Jiřího (#60): je třeba se řídit tím, co je popsáno v části Jak zesílit mikrofon ve Windows XP (a starších), případně Jak zesílit mikrofon ve Windows Vista (a novějších).

  Skype na tohle nastavení nebere ohled, bere si zvuk z mikrofonu nezávisle na tom, co slyší telefonující – takže ten se většinou neslyší, protože má mikrofon do reproduktorů a do beden ztlumený – výhodou je že pak nevzniká zpětná vazba. Pokud si ale zvuk z mikrofonu pustíte do reproduktorů/sluchátek podle výše uvedeného návodu, tak to, co mikrofon snímá bude slyšet ve sluchátkách. Skype tím nebude ovlivněn, leda že byste měli zvuk z mikrofonu tak nahlas, že by vznikla zpětná vazba.

 14. Renata
  4. 2. 2012 at 16:32

  Dobrý den,mám dotaz ohledně mikrofonu,předem musím říct že nejsem žádný odborník,ale potřebuji namluvit komentář v programu pinacl a mikrofon i když je správně zapojený v růžovém portu nefunguje.Nějak laicky mi to může někdo vysvětlit?

 15. atelierdk
  4. 2. 2012 at 19:37

  Renato, předně je potřeba vědět jaký mikrofon? Je to mikrofon k počítači? Nebo co je to vlastně zač? Za druhé: Jak sis mohla všimnout, postup se liší podle toho, jaké máš Windows. Bez téhle informace se taky nejde dát účinnou radu… 🙁

 16. Tomáš
  22. 2. 2012 at 21:01

  Zdravím všechny, chci nahrávat retro hry na mém noťasu (Prostě dělat Let´s Playe) ale nahrává mi to buď mikrofón nebo zvuk z hry prosil bych o radu jak se dá něco v nastavení udělat aby mi to šlapalo dohromady nebo jestli mi někdo nedoporučí nějaký program že bych nahrával zvuk ze hry a pak k tomu mluvil komentáře. Děkuji vám, Tomáš.

 17. Určitě
  1. 3. 2012 at 18:16

  Zdravím, mám problém stím , že mikrofon hrozně šumí , všechny návody jsem už zkoušel, ale to šumění neslyším já.. jen protistrana a taky je to slyšet když použiju Záznam zvuku, dřív jsem tenhle problém neměl, ale je divné že to neslyším i přes to že mám Hlasitost Mikrofonu na 100% takže bych logicky měl slyšet všechny zvuky které se do mikrofonu dostávají, ale není tomu tak.. jediný zvuk který vychází je šum a ten slyší jen ostatní Např. na Skype, Ts apd… díky za nějakou radu..
  Windows XP.
  Dělá mi to u všech mikrofonů.

 18. Deniss
  3. 3. 2012 at 16:16

  Zdravím, naskytl se mi takový problém. Mám notebook, bedničky a mikrofon normálně na karaoke atak… Slyšet jde i můj hlas, všechno je v pořádku, jen se mi zdá, že je můj hlas taková ozvěna. Nevím, čím to je… zkusila jsem rychlost hlasu, ale tím to není. Zkrátka se zvuk v bedničkách neozývá tak, jak mluvím. Je to tam zpomalenější, čímž vzniká ta zmíněná ozvěna. Děkuju předem za radu 😉

 19. Deniss
  3. 3. 2012 at 16:17

  Mimochodem, má Windows Vista 😉

 20. 20. 3. 2012 at 01:21

  Dobrý den,chtěl bych se zeptat proč mi nefunguje mikrofon k PC,mám ho zapojený v růžové dírce ale nejde,vše v nastavení sem dal na maximum a  stejně nejde.Mám Windows XP,předem děkuji za odpověd

 21. Vojta
  14. 4. 2012 at 20:59

  Dobrý den mám problém s mikrofonem na windows vista……….když někomu volám na skype nebo o mě tak to u něho prej piští……..ale když mluví on tak je mu rozumět……..Už jsem zkusil všechno ale nic nezabralo…….Předem Děkuji za odpověď.

 22. PAVEL
  17. 4. 2012 at 22:05

  Zdravim.Koupil jsem zvukovku Creative x-fi. Při zapojení do čelního panelu nemá,žádný zvuk z mikrofonu i přes odklikání všech možných kombinací zatržtítek.
  Mikro -D 660 S  AKG

 23. Blanka Kocourková
  26. 4. 2012 at 11:03

  Dobrý den, přesně podle návodu jsem si nastavila mikrofon, jenže stále na testu skype se neslyším. Jinak včera při hovoru mi najednou z ničeho nic vypadl mikrofon. Zkoušela jsem již vše. Prosím o radu.Windows mám staršího typu, sluchátka s mikrofonem Genius. Do včerejška vše fungovala :O(.

 24. Honza
  26. 4. 2012 at 12:47

  Mám jeden problém. Asi po 3 měsících používání nového notebooku mi nejde mikrofon. ani se mi na počítači nerozsvítí ikonka že je zapnutý. je to jak u mikrofonu v počítači tak v externím. Funguje jen když zadám, abych mohl poslouchat zvuky z monitoru (vlastnosti -> poslouchat – > poslouchat toto zařízení). To je ale velmi nekvalitní. prosím o radu, děkuji

 25. Martin
  6. 5. 2012 at 20:07

  Zdravim, mam stejny problem jako marty(komentar c.17). Tudiz ten, ze i kdyz mam zapojeny mikrofon v cervene zdirce v pc, tak v karte zaznam v spravovani zvuk. zarizeni nemam nic jineho nez zvukove zarizeni Aux(High Definition Audio), které je propojeno na analogovou zdirku ATAPI. Ale zadna ikonka mikrofon neni k nalezeni. OS Win7. Prosim o radu, predem dik

 26. david
  23. 5. 2012 at 19:29

  čau hele ja kdyz natáčím tak mi nejde moc slyset hlas protoze hodně dělá velký zvuk ve hře a mam ho na minimum i repraky a kdyz u nastaveni stlumim stereo tak nejde zvuk vubec ze hry ale muj jde a tohle nastaveni na xp jak tam je na obrazcich tak to nemám u svého počítače poradte pls díky za radu

 27. Tom
  28. 5. 2012 at 20:09

  Ahoj chci se zeptat chci natáčet videa ze hry minecraft a udělal jsem vše co zde je ale nevím čím mám zaponut nahrávání zvuku do mikráku díky

 28. Dušan
  12. 6. 2012 at 14:01

  dobrý den mám vše přesně jak je tu popsáno ale jezdec pro nastavení mikrofonu je šedý a nedá se s ním hýbat poraďte prosím

 29. Zoky
  16. 6. 2012 at 15:17

  Ahoj lidi. mám velkej problém….Když jsem před pár dny hovořila na skypu , tak kámoši na druhé straně mi hlásili , že mě slyší hrozně potichu. Myslela jsem si , že mám jen rozbitej mikrák , takže jsem vyzkoušela ještě jeden starší , ale bylo to stejné. Takže jsem si včera koupila nová sluchátka s mikrákem , ale výsledek opět stejný. Takže jsem prolezla všechno nastavení , ale všechny jezdiče s hlasitostí mám na maximum a ani tam nemám křížek , že by to bylo tiché. No a teď když zapojim mikrofon a mluvim , tak se slyšim v reprákach , ale nemám zvolenou možnost v nastavení mikrofonu ,,poslouchat,, . Poraďte mi prosím jak to mám opravit…už jsem fakt zoufalá. (mám windows 7) , děkuji 😉

 30. atelierdk
  16. 6. 2012 at 17:32

  Pro Zoky: Ve Skypu otevři: Nástroje > Nastavení, pak vybereš vlevo Zvuková zařízení a v sekci Mikrofon si vybereš zařízení, jehož mikrofon, chceš použít (např. zvukovou kartu, webkameru, mobilní telefon, záleží, jaká zařízení máš připojena). No a doporučuji zde nechat zaškrtnuté políčko Automaticky nastavit mikrofon.
  Pak si vyzkoušej volání na Echo/Sound Test service – zkušební hovor.
  Pokud je v tom, co ti zkušební hovor vrátí, tvůj hlas příliš slabý, otevři znovu to nastavení, zmiňované políčko odznač a zkus táhnout jezdec ručně

 31. Zoky
  16. 6. 2012 at 19:52

  Děkuji…tak tohle by šlo , ale jak mám vyřešit to , že když mluvim , tak se slyším ve svých reprákách ?? A ve vlastnostech mikráku nemám zvolenou akci ,,poslouchat,,

 32. atelierdk
  17. 6. 2012 at 12:35

  No, koukám do svých zvukových zařízení v novém noťasu s W7, a vidím tu tři mikrofony – interní, konektorový, a z dokovací stanice. Když máš tedy Zoky odškrtnuté políčko Poslouchat toto zařízení, je to u správného mikrofonu?

 33. atelierdk
  17. 6. 2012 at 12:38

  …ještě se dívám, že mikrofon, který je aktivní, má v seznamu zařízení vpravo vidět měnící se úroveň signálu…

 34. Michal
  29. 6. 2012 at 15:20

  mám dotaz, co mám dělat když natáčím video přes fraps a i když mám mikrofon zesílený na maximum, je můj hlas z mikrofonu slyšet jen slabě?

 35. Hanka
  16. 7. 2012 at 20:58

  Dobrý den,

  nedávno jsem pořídila sluchátka, v elektronice se tvářili, že na mé potřeby (teamspeak atp) jsou opravdu dobré. Jenže ejhle, já jsem naprosto zklamaná a naštvaná, protože mikrofon stojí za dvě věci. Měl by být hodně citlivý a přijde mi, že vůbec není.

  Vše mám nastaveno, myslím si, správně, nedělala jsem to poprvé – ale když poté třeba na skypu nebo TS zkouším, jak je mě slyšet – tedy nahraji zvukovou nahrávku, která je mi následně přehrána, nestačím se divit. Zvuk je příšerný, není mě vůbec slyšet, když už to něco zachytí, tak je to spíše jako mumlání a není mi vůbec rozumět. Nefungují ani v jiném počítači a mořím se s tím už několik dní, je to vada sluchátek, nebo co mám nastavit jinak? Mikrofon mám zesílený, správně zapojený, ale nemohu přijít na to, jak tohle donutit fungovat.

 36. atelierdk
  18. 7. 2012 at 21:28

  Hanko, jestli ta sluchátka nefungují ani v jiném počítači, tak je to na reklamaci, ne?

 37. FUCK
  13. 8. 2012 at 21:23

  Kvuli vám mi to vůbec nenahrává

 38. Patrik
  10. 9. 2012 at 10:08

  hej jen jsem se chtel zeptat ja vim ze nahore je navod ae ja mam windows 7 a neco jako stereofonní sluchatka s mikrofonem pokud mi nekdo pomuze to nastavit tak aby to fungovalo budu mu moc vdecnej 🙂

 39. Vizour
  22. 9. 2012 at 18:46

  Moc děkuji, pomohlo to 🙂

 40. Ondřej Suchý
  16. 10. 2012 at 12:34

  Pokud vám šumí Mikrofon jednoduchý návod zde :

 41. Marek
  28. 12. 2012 at 10:59

  Ahojte
  Mám problém so zapojením externého mikrofónu do notebooku.
  Keď zapojím externý tak nefunguje ani interný ani externý.
  Mám poňatie že to spôsobuje ten interný ale neviem ako ho vypnúť a následne zapnúť externý…
  Mám win7 64bit a jedná sa o mikrofón zavesený na slúchadlách.
  V mikrofóne problém nieje na stolnom PC to funguje bez problémov.
  Dopredu ďakujem za odpoveď

 42. atelierdk
  28. 12. 2012 at 12:01

  Marku, je to normální mikrofon , který se do počitače zapojuje 3,5mm jackem?

 43. Marek
  28. 12. 2012 at 15:11

  Ano je to 3,5 mm jack a ukazuje mi v nahrávacích zariadeniach že pracuje výborne ale keď to skúšam v nahrávaní tak nieje nič počuť…

 44. Ranpe
  9. 1. 2013 at 18:06

  Prosim vas mam sluchatka s mikrofonom a ked skypujem tak ostatny počuju moj hlas no vrci tam nieco a neviem co . Ked skusim stolny mikrofon tak to ide vpohode (Je pre mna nepohodlny kedze mikrofon pouzivam pri FPS hrach ) Dakujem za odpoved . Kludne piste na email Bud ten co mam na komentary alebo na ranpe123@gmail.com

 45. Pavel
  10. 1. 2013 at 18:26

  Ahoj mám dotaz muj mikrofon skresluje co stím

 46. admin
  10. 1. 2013 at 21:14

  Pavle, když mikrofon zkresluje, obvykle je moc nahlas. Nejčastěji je příliš silný vstup (tedy místo – mikrofon-zvukovka) takže se přebudí vstup. Takže když nemáš zvuk příliš hlasitě, ale mikrofon je zkreslený, zkus ubrat v zesílení mikrofonu. Jestli je celkový zvuk z mikrofonu hlasitý, pak bude patrně přebuzený výstup ze zvukovky, nebo vstup zesilovače (tedy výstup zvukové karty) může pomoci ubrat celkovou hlasitost. Jestli je mikrofon výrazně hlasitější než ostatní zvuky, tak zase pomůže ubrat zesílení mikrofonu.
  Teoreticky by mohl být vadný i mikrofon, ale spíš to bude těmi hlasitostmi…

 47. Lukáš
  13. 1. 2013 at 16:02

  Chtěl jsem se zeptat jak je možné že při hovoru druhý člověk neslyší mě , ale pouze zvuky z Windowsů i písničky nebo videa prostě vše , ale nevím o tom že bych se v něčem hrabal..za to ale vím že mikrofonem to není .. Nevíte co s tim prosim:)

 48. Lill
  18. 1. 2013 at 13:29

  Dobrý den potřebuji poradit! Mám mikrofon ( na zpěv ) akorát když ho zapojím, tak nemůžu do něj zpívat, protože mi přes něj jde zvuk, ale když zapojím sluchátka s mikrofonem, tak mi to jde v pořádku vše si mohu nastavit, ale jak zapojím jen mikrofon, tak mi přesto jde zvuk a nemohu ho používat jako normální mikrofon, už nevím co s tím mám dělat poraďte prosím!

 49. Adam
  9. 2. 2013 at 14:04

  Dobrý den
  Mám problém. Používám TeamSpeak 3 a windows XP. Druhá strana neslyší jen to co já říkám, ale i zvuky, které vytváří počítač. Nejprve jsem myslel, že mikrofon pouze snímá zvuky ze sluchátek (buď mám sluchátka moc nahlas, nebo moc citlivý mikrofon), to jsem ovšem vyvrátil, když jsem vypnul zvuk a nic jsem neslyšel, druhá strana stále slyšela zvuky, které počítač vytvářel (zvuky z her, hudba apod.). Já jsem sice neslyšl nic, ani druhou stranu, ale stále druhá strana slyšela můj počítač.

 50. Kristý
  28. 2. 2013 at 21:07

  Ahoj, mám problém měla jsem zavirovaný počítač a když mi ho vrátily tak mi nefungují sluchátka s mikrofonem v mém počítači. Když jsem je zapojila do počítače mého bratra tak fungovaly ale u mně. Nemůžu přes ně poslouchat písničky ani nemůžu s kamarádama chodit na skype? Předem děkuju za jakoukoliv pomoc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *