Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Příspěvky se štítkem Wordpress

Jak se zbavit nechtěného automatického formátování WordPressu

vypnutí automatického formátování wordpressu

Pokud nepoužíváte Wordpress jen na psaní blogu, ale jako redakční systém, který umožňuje majiteli webu měnit a upravovat obsah svých stránek, nejspíš jste narazili na jednu nepříjemnou vychytávku Wordpressu. Vaše texty se za vás pokusí automaticky upravovat a formátovat. Wordpress je v tomhle ohledu trochu jako Word a další produkty Microsoftu, předpokládá, že jste diletant, který se nechce učit základy, a tak udělá některé věci za vás. Tento příspěvek je o tom, jak Wordpress selektivně v potřebných příspěvcích umravnit.

Responsivní obrázky ve WordPressu

Přístupy na webové stránky z mobilních zařízeni přibývají, a redakční systémy se na tento trend snaží reagovat. U webových prezentací jsou možné dvě cesty, připravit speciální mobilní web, typicky na doméně, která začína m., nebo připravit resposivní web, který se přizpůsobí zařízení. Každá cesta má své výhody i nevýhody, ale do toho se dnes nebudu pouštět, vydáme se druhou cestou.

WordPress a plovoucí obrázky

Nedávno jsem se pokoušel do stránky Wordpressu přidat sadu obrázků, které se měly řadit pěkně vedle sebe, dokud nedosáhnou pravého okraje článku a pak přetéct na další řádek. Zdrojový HTML kód té obrázkové části jsem si předem nachystal v PSPadu a ověřil si, že v prohlížeči všechno vypadá podle očekávání. Pak jsem přenesl HTML kód do Wordpressu, k mému překvapení se ale obrázky v první řadě rozsypaly – každý další byl posunutý o řádek dolů.

Statistiky pro WordPress česky

Běží-li vám vlastní blog nebo web v systému Wordpress, určitě vám přijdou vhod šikovné statistiky v češtině. Nedávno jsem pro plugin Statpress Reloaded přeložil českou lokalizaci. Ode dneška je verze doplněná o češtinu k dispozici v repozitáři pluginů na stránkách wordpress.org. Odkaz ke stažení najdete v článku.