Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Instalace nebo aktualizace aplikací skončí zprávou V externím uložišti není dostatek místa, díl III

logo androidUž dvakrát jsme tu řešili problém, že v androidu nejdou aktualizovat aplikace ani instalovat nové. Při aktualizaci v Google Play na vás začne vyskakovat zpráva, že se nepodařilo aktualizovat aplikaci, protože v externím úložišti není dostatek místa. Po třetí přináším několik tipů k řešení tohoto otravného problému, doufaje, že někomu z vás pomohou.

Když shrnu naše putování: v prvním dílu jsme uvolnili místo smazáním zbytečných dat v mezipaměti. Druhý díl vám poradil, jak přesunout nainstalované aplikace na SD kartu a uvolnit tak ve vnitřní paměti další místo.

Bohužel v některých telefonech či tabletech nemáte k ani jedné z těchto možností přístup.

V nedávné době jsem do svého telefonu nainstaloval dvě aplikace, které oba tyto problémy řeší téměř automaticky. Nemám to jak otestovat, ale doufám, že by mohli pomoci i vám, kterým vaše zařízení nedovolily některé z dříve uvedených řešení použít. Máte-li odvahu, vyzkoušejte, nebo se podělte s dalšími čtenáři v diskuzi pod články nebo v diskuzním fóru.

Android Assistant – pomocník nejen s úklidem

Krátce poté, co jsem nainstaloval tuto aplikaci, začaly se mi v oznamovací liště po aktualizacích aplikací objevovat hlášky, že byla aplikace přesunuta na SD kartu. Domnívám se, že by to dokázala zvládnout i u telefonů, u nichž výrobce nezpřístupnil tlačítko, kterým byste tuto operaci mohli provést ručně. Android Assistant toho umí daleko více, popis vlastností už za mě napsal někdo jiný – zkuste si projít představení aplikace na webu Svět Androida.

Aplikace Android Assistant ke stažení na Google Play.

Clean Master – vyčistí, co se dá

Clean Master mě příjemně překvapil nejen tím, že má snahu nabízet mi ukončení aplikací, které zabírají paměť a zrychlit tak můj telefon. Čas od času mi nabídne i smazání zbytečného smetí z telefonu. Hlídá si nejen aplikace, které dlouho nepoužíváte, aby se zeptal, jestli pro vás nejsou zbytečné, ale kromě mezipaměti nakoukne i do různých androidích odkladišť a vyšťárá z nich data, o kterých ani netušíte, že je máte, a které vám jen zbytečně zabírají místo potřebné na aktualizaci toho, co skutečně používáte. Kromě toho umí celou řadu dalších věcí – opět odkazuju na již napsanou recenzidalší představení aplikace.

Používám jej s rozmyslem a opatrností, nemažu bezhlavě vše, co mi nabídne.

Aplikace Cean Master ke stažení na Google Play.

A jaké jsou vaše zkušenosti?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.