V jednom z předchozích článků jsme se zmínili o potřebě ukládat si přístupové údaje a hesla k různým webům a službám a také o tom, že je k tomu potřeba používat spolehlivý program. Jako ověřené a vyzkoušené jsme navrhli programy KeePassX a KeePass. Nyní se pojďme podívat, jak se s nimi zachází.
Štítek: flash disk
Klíčenka, aneb kam si ukládáte hesla?
Máte na všechno jenom jedno heslo? To je určitě špatně. Je to nebezpečné. Používáte jednoduchá hesla? To je také špatné. I v případě, že jste jen sváteční uživatelé internetu, a používáte hlavně e-mail na seznamu, nevyhnete se občas registraci na jiné weby. Ten, kdo získá vaše heslo, pak má přístup ke všem vašim službám.
Jak se dostat v případě poruchy ke svým souborům?
Odebrání hardwaru i bez ikony
Linux nezávazně, ale neomezeně!
Možná už jste vyzkoušeli liveCD s nějakou linuxovou distribucí. Na vyzkoušení je takové liveCD dobré, nezůstanou vám po něm v počítači žádné změny ani stopy, ale běda, pokud chcete v linuxu uchovat nějaké nastavení či doinstalovaný program. Na CD se nedá zapisovat, takže si změny v konfiguraci neuložíte. Nepotřebujete dostat na flash disk instalační CD svého oblíbeného linuxu, abyste jej mohli instalovat i na netbook, který nemá CD/DVD mechaniku?