Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Seznam a „aplikace typu mailto“ ve Firefoxu 3

Když se v současnosti přihlásíte do e-mailové schránky na Seznamu, ve Firefoxu 3 se vám nad stránkou objeví lišta, která se dotazuje, jestli chcete nainstalovat Seznam email jako aplikaci typu mailto. Lištu můžete nainstalovat nebo křížkem zavřít. Lišta se tvrdošíjně objeví vždy, když se přihlásíte. Pokud ji nainstalujete, a přihlásíte se do mailu, objeví se tatáž lišta, ale s informací, že je tato aplikace nainstalována jako mailto. Je to otravné a ubírá to místo na obrazovce. Vysvětlíme si, k čenu to je a ukážeme si, jak se toho zbavit.

Proč mít Seznam jako aplikaci typu mailto?

Pokud povolíte instalaci seznamu jako aplikace typu mailto, dosáhnete toho, že když klepnete na e-mailový odkaz ve Firefoxu 3 otevře se vám ve schránce na Seznamu nová zpráva pro adresáta s touto e-mailovou adresou. Jestliže aplikaci nenainstalujete, otevře se vám nová zpráva ve výchozím poštovním programu v počítači – a to i v případě, že poštovní program nepoužíváte a nemáte v něm tedy nakonfigurován žádný účet. Protože program neví jak (nemá nastaven žádný váš e-mailový účet a žádné připojení) buď nedokáže zprávu odeslat, nebo vám zobrazí průvodce pro vytvoření nového poštovního účtu.

Jak se lištičky zbavit?

Místo internetové adresy napište do Firefoxu about:config.

seznam - aplikace typu mailto

U varování Vstup jen na vlastní nebezpečí klikněte na tlačítko Budu opatrný, slibuji.

úprava about:config

Na stránce about:config najděte položku network.protocol-handler.external.mailto a poklepejte na ni, aby se u ní hodnota true přepnula na false.

about:config, vypnutí hlášení mailto

Poznámka: Položky jsou seřazeny podle abecedy. Buďte pozorní a opatrní, abyste poklepali na správnou položku, v okně about:config jsou podobné položky ještě dvě – network.protocol-handler.expose.mailtonetwork.protocol-handler.warn-external.mailto.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.