Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Problémy s instalací Windows Live Essentials

Včera mi Windows nabídly jako důležitou aktualizaci Windows Live Essentials 2011. No dobře používám z celého balíku sice jen Writer, ale ten dost padá, tak třeba bude Windows Live Writer verze 2011 stabilnější. Ale ouha, instalace se nedaří ani na několikátý pokus. Jak tedy Windows Live Essentials nainstalovat?

Instalace aktualizace ohlásila, že programy nelze aktualizovat kvůli jiné instalaci předchozí verze a že je třeba tuto verzi nejprve odinstalovat.

Stáhl jsem si tedy nejprve instalátor Windows Live Essentials 2011 ze stránek Microsoftu, starou verzi odinstaloval a zahájil instalaci nové verze z tohoto instalátoru.

Ouha, instalace se nezdařila, instalátor po několika dlouhých minutách předstírání práce hlásí, že nemám připojení k internetu. Copak je mu 20 Mbps málo? Zkouším to ještě několikrát, oznámený důvod neúspěchu se občas změní, ale ale výsledek je stejný. Instalátor je webový, to znamená, že malý soubor obsahuje jen instalační program, ale pak si z internetu stahuje všechny potřebné balíčky. Odkaz směřující na nápovědu k této chybě nenabízí žádné rozumné řešení: připojení k internetu mi funguje, místa na pevném disku mám dost, proxy server nepoužívám a do Windows XP ho neinstaluji.

Offline instalátor pro Windows Live Essentials 2011

Hledám tedy na Google, kde stáhnout offline instalátor, jenž by měl všechny součásti v sobě a nacházím článek redaktorů Computeru Windows Live a problém s online instalací. Díky, článek pomohl, i když odkaz v něm uvedený míří na starou verzi Windows Live Essentials.

Po několika pokusech a modifikaci adres jsem správný odkaz našel. Díky tomu můžete pomocí tohoto odkazu stáhnout offline verzi Windows Live Essentials 2011 v češtině (cca 158 MB).

Pomocí offline instalátoru pak proběhla instalace hladce a k mé spokojenosti Windows Live Writer našel všechna nastavení předchozí odinstalované verze.

Windows Live Essentials pro Windows XP

A ještě jedno upozornění na konec: Windows Live Essentials 2011 nelze nainstalovat do Windows XP. Ponechte si předchozí verzi a pokud jste ji v horlivosti již odinstalovali, přidávám vám sem odkaz ke stažení offline instalátoru Windows Live Essentials pro Windows XP (cca 132 MB).

7 comments for “Problémy s instalací Windows Live Essentials

 1. Majka
  29. 10. 2010 at 11:03

  Díky, díky, díky…. samozřejmě jsem si XPčkovou instalaci smazala a ne a ne ji do počítače dostat znovu. Tak se mi odkaz móóóc hodil.

 2. Predy
  21. 3. 2011 at 18:10

  Právě jsem přeinstaloval PC Win XP Sp3. Instal jsem od sud stáhl ale nejde to nainstalovat. Prosím POMÓC
  http://img696.imageshack.us/i/beznzvuwr.png/

 3. atelierdk
  21. 3. 2011 at 18:20

  Na tom screenshotu se píše, že se ty programy nenainstalovaly, protože byla instalace zrušena. Dokonce je to tam česky!

 4. Predy
  21. 3. 2011 at 18:27

  Ano to se tam opravdu píše, ale já potřebuji vědět jesli někdo neví proč to nejde.

 5. Predy
  21. 3. 2011 at 20:06

  Já jsem tu instalaci nezrušil

 6. atelierdk
  21. 3. 2011 at 21:56

  Několik návodů je popsaných v tomto fóru: http://forums.techarena.in/windows-xp-support/1112389.htm
  Kdybys hledal Windows Installer CleanUp Utility, tak ho stáhni tímto odkazem, odkaz na stránky Microsoftu nefunguje. Microsoft nástroj stáhl, protože jak se píše zde, přestože řeší mnohé problémy s instalacemi programů, zjistilo se, že může poškodit některé soubory operačního systému.
  Osobně bych vyzkoušel nejprve ty ostatní popsané metody, pokud nepomohou, pokusil bych se o práci s tím nástrojem.

 7. Břetislav
  18. 2. 2012 at 18:27

  Zdravím , pomůže někdo – už vážně nevím , normálně jsem měl nainstalovaný Windows movie maker a to zejména pro video i photo a po nějakém asi neopatrném zásahu se mě již neotevřou tyto programy , navíc – když jsem movie maker chtěl odinstalovat s počítače , nemohu najít umístění , ve složce programů najednou není a když chci opětovně nainstalovat celí movie maker , opakovaně to hlásí – že vše již mám nainstalováno a přitom tedy nevím kde. Nemohu tedy řešit přeinstalování a teď nevím co s tím. Mám windows 7.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *