Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Problémy s instalací Windows Live Essentials

Včera mi Windows nabídly jako důležitou aktualizaci Windows Live Essentials 2011. No dobře používám z celého balíku sice jen Writer, ale ten dost padá, tak třeba bude Windows Live Writer verze 2011 stabilnější. Ale ouha, instalace se nedaří ani na několikátý pokus. Jak tedy Windows Live Essentials nainstalovat?

Instalace aktualizace ohlásila, že programy nelze aktualizovat kvůli jiné instalaci předchozí verze a že je třeba tuto verzi nejprve odinstalovat.

Stáhl jsem si tedy nejprve instalátor Windows Live Essentials 2011 ze stránek Microsoftu, starou verzi odinstaloval a zahájil instalaci nové verze z tohoto instalátoru.

Ouha, instalace se nezdařila, instalátor po několika dlouhých minutách předstírání práce hlásí, že nemám připojení k internetu. Copak je mu 20 Mbps málo? Zkouším to ještě několikrát, oznámený důvod neúspěchu se občas změní, ale ale výsledek je stejný. Instalátor je webový, to znamená, že malý soubor obsahuje jen instalační program, ale pak si z internetu stahuje všechny potřebné balíčky. Odkaz směřující na nápovědu k této chybě nenabízí žádné rozumné řešení: připojení k internetu mi funguje, místa na pevném disku mám dost, proxy server nepoužívám a do Windows XP ho neinstaluji.

Offline instalátor pro Windows Live Essentials 2011

Hledám tedy na Google, kde stáhnout offline instalátor, jenž by měl všechny součásti v sobě a nacházím článek redaktorů Computeru Windows Live a problém s online instalací. Díky, článek pomohl, i když odkaz v něm uvedený míří na starou verzi Windows Live Essentials.

Po několika pokusech a modifikaci adres jsem správný odkaz našel. Díky tomu můžete pomocí tohoto odkazu stáhnout offline verzi Windows Live Essentials 2011 v češtině (cca 158 MB).

Pomocí offline instalátoru pak proběhla instalace hladce a k mé spokojenosti Windows Live Writer našel všechna nastavení předchozí odinstalované verze.

Windows Live Essentials pro Windows XP

A ještě jedno upozornění na konec: Windows Live Essentials 2011 nelze nainstalovat do Windows XP. Ponechte si předchozí verzi a pokud jste ji v horlivosti již odinstalovali, přidávám vám sem odkaz ke stažení offline instalátoru Windows Live Essentials pro Windows XP (cca 132 MB).

7 comments for “Problémy s instalací Windows Live Essentials

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.