Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Lenovo – kam se podělo volné místo? II

Před časem jsem se věnoval problému se záhadným ztrácením volného místa u počítačů Lenovo. Tehdy jsme jako původce nalezli zálohovací aplikaci Lenovo Rescue and Recovery. Po dvou letech provozu notebooku ThinkPad jsem nalezl dalšího žrouta zbytečného místa – program Lenovo System Update. Zápasíte s plným diskem a potřebujete uvolnit pár GB místa? Tak jste tady správně!

Lenovo Thinkvantage System Update je užitečná aplikace – pro váš notebook přímo na míru vyhledá na webu aktualizované ovladače a software (jen ten od Lenova). Problém je, že si všechen stažený software ukládá do složky session ve složce programu – a nemaže ho po sobě.

Odhalil jsem to náhodou, když jsem prolézal obsah disku programem SpaceMonger a hledal složky, ve kterých se hromadí velké objemy dat. Kostlivce ve skříni jsem našel ve složce C:\Program Files\ Lenovo\System Update\session. Za dva roky provozu notebooku se v ní nahromadilo skoro 5 GB instalačních souborů. Hledal jsem, jak historii vymazat, ale System Update žádnou takovou možnost nemá.

Chcete-li se těchto souborů zbavit, doporučuji nejprve zazálohovat obsah složky session (třeba ji vypalte na DVD). Aktualizace ovladačů a softwaru se vám mohou hodit například pokud byste v budoucnu potřebovali notebook přeinstalovat. Aby se program System Update bez problémů spustil a fungoval, musíte ve složce ponechat:

soubory

  • QuestResponse.xml
  • updates.ser

a složky

  • temp
  • system
  • schedulerupdater
  • randomscheduler

Ostatní složky můžete smazat.

3 comments for “Lenovo – kam se podělo volné místo? II

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.