Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Záloha záložek v Google Chrome

logo Google ChromeObrátil se na mě kamarád, jestli nevím, jak udělat zálohu oblíbených položek v Google Chrome. Že potřebuje přeinstalovat notebook a nerad by o záložky přišel. Každý slušný prohlížeč má nějaký nástroj pro export a import záložek a ani Chrome není výjimkou. Záloha záložek vám nezabere víc než pár minut.

V okně prohlížeče Google Chrome klepněte na tlačítko s montážním klíčem a v rozbalené nabídce zvolte Záložky > Správce záložek.

Přístup ke správci záložek v Google chrome

V menu Správce záložek rozbalte roletku Uspořádat a v ní vyberte možnost Exportovat záložky do souboru HTML.

Export záložek v Google Chrome

V následujícím okně vyberte složku, do které chcete exportovaný soubor umístit. Pro případ přeinstalace je vhodné exportovaný soubor uložit např. na flash disk či externí disk.

výběr umístění pro exportovaný soubor záložek

Exportovaný soubor je normální HTML soubor (webová stránka), který můžete prohlížet v internetovém prohlížeči. Ukládání záložek do HTML souborů používá většina prohlížečů, soubor proto můžete použít k importu vašich záložek do jiného internetového prohlížeče.

Po přeinstalaci naimportujete do Chrome záložky z uloženého souboru příkazem Importovat záložky ze souboru HTML v roletce Uspořádat.

24 comments for “Záloha záložek v Google Chrome

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.