Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Zrušení přihlašovací obrazovky po probuzení počítače a po vypnutí spořiče

uvodni_obrU pracovního počítače většinou nechcete, aby se vám do počítače dostal kdokoliv, proto po ukončení spořiče nebo po probuzení počítače z úsporného režimu či z režimu spánku naskočí úvodní obrazovka, ve které se musíte přihlásit. Doma vás bude neustálé potvrzování účtu nebo zadávání hesla po každé pauzičce neuvěřitelně obtěžovat. Chcete si usnadnit život? Pak úvodní obrazovku po probuzení vypněte.

Vypnutí přihlašovací obrazovky po ukončení spořiče

Vyvolejte dialog pro nastavení spořiče obrazovky. Ve Windows XP klikněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo na ploše a zvolte Vlastnosti. Pak přejděte na kartu Spořič obrazovky.

Ve Windows Vista také klikněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo na ploše a v místní nabídce zvolte Přizpůsobit. Pak klikněte na odkaz Spořič obrazovky.

V okně pro nastavení spořiče odškrtněte políčko Při obnovení zobrazit přihlašovací obrazovku a klikněte na tlačítko Použít.

sporic_01

Vypnutí přihlašovací obrazovky po probuzení počítače

V dialogu spořiče obrazovky (viz obrázek výše) klikněte na odkaz Změnit nastavení napájení.Tímto odkazem se přenesete do dialogu pro možnosti napájení (je přístupný rovněž z ovládacích panelů).

Ve Windows XP přejděte na kartu Upřesnit, a zde zrušte zaškrtnutí políčka Při přechodu z úsporného režimu se dotázat na heslo a klepněte na tlačítko Použít.

sporic_04

Ve Windows Vista v okně možností napájení klikněte vlevo na odkaz Nastavení hesla po probuzení.

sporic_02

V následujícím okně pak přepněte přepínač v části Ochrana heslem při probuzení do polohy Nevyžadovat heslo.

sporic_03

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.