Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Jak zastavit zvuk v Powerpointu?

Vytváříte prezentaci v Powerpointu ozvučenou hudbou na pozadí a potřebujete, aby hudba přestala hrát u konkrétního snímku? Mohli byste nastavit prosté přehrávání určitého počtu snímků, ale pokud máte na některém snímku odkazy na jiné snímky, Powerpoint bude počítat počet zobrazených stránek a nebude brát v úvahu čísla stránek. Když tedy pár stránek přeskočíte prostřednictvím odkazů, zvuk hraje i na pozdějších snímcích. Je možné přimět Powerpoint, aby k určitému snímku přestal přehrávat soubor, bez ohledu na počet zhlédnutých snímků?

Řekněme, že hudba má přestat hrát u snímku 10. Musíte nastavit ukončení přehrávání hudby přímo na 9. snímku. Zvuk musí být vložený jako zvuk přechodu.

Na první snímek v kartě Animace vyberte jako zvuk Jiný zvuk a nastavíte jako zvuk přechodu vámi vybraný zvuk. V případě, že jde o krátký zvuk, který hraje ve smyčce, vyberte u zvuku ještě volbu Opakovat do dalšího zvuku.

powerpoint - nastavení hudebního podkresu

Na snímku, na kterém chcete zvuk zastavit (tedy ve vašem případě snímek 10) na stejné kartě, tedy Animace, nastavíte jako zvuk přechodu volbu Zastavit předchozí zvuk.

powerpoint - zastavení zvuku přechodu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.