Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Nechtěné zmáčknutí klávesy CapsLock

Byl jsem nucen přeinstalovat systém, který jsem si za uplynulý rok přiměřeně „vytunil“ k obrazu svému a tak jsem zase musel vzpomínat a hledat, jak zapnout ozvučení kláves, které při stisku klávesy Caps Lock pípne. Při aktivaci je tón vyšší, při deaktivaci je pípnutí hlubší. Když píšete a nekoukáte na obrazovku, pípnutí vás upozorní, že jste se přehmátli. Užitečné…

Rychlá aktivace a deaktivace funkce Ozvučení kláves je obvykle možná, když na 5 sekund přidržíte klávesu NumLock.

Pokud ale nemáte vypínání pomocí NumLocku povolené, musíte na to přes ovládací panely:

Ve skupinovém zobrazení stiskněte Snadný přístup a v dalším okně klikněte pod nadpisem Centrum usnadnění přístupu na odkaz Změnit způsob práce s klávesnicí.

centrum usnadněni přistupu Vista

centrum usnadnění přístupu Vista

V následujícím okně zaškrtněte volbu Zapnout funkci Ozvučení kláves a zapněte si raději taky možnost přepínání této funkce klávesou Num Lock.

zapináni Ozvučeni kláves

zapínání Ozvučení kláves

4 comments for “Nechtěné zmáčknutí klávesy CapsLock

 1. Vlastimila
  15. 5. 2013 at 13:34

  Ahoj, nevím si rady, co s tímto programem, nepustí mě to na moji schránku, potřebuji poradit, děkuji

 2. Vlastimila
  15. 5. 2013 at 13:36

  Je tady někdo, kdo mi poradí?

 3. atelierdk
  15. 5. 2013 at 20:00

  Vlastimilo, CapsLock (doslova zámek velkých písmen) není program, to je stejné jako byla na psacím stroji ta klávesa, která přidržela přeřazovač (klávesu pro psaní velkých písmen) stisknutý dole, takže se dala psát velká písmena všema deseti. Je nalevo od klávesy A.

  Jestli ti schránka píše, že máš pravděpodobně aktivovaný CapsLock, tak tu klávesu zkus zmáčknout a zadej heslo znovu. To, že máš stisknutý CapsLock se obyčejně pozná tak, že v pravém horním rohu klávesnice svítí kontrolka u velkého A, někdy je tam velké A v šipce mířící směrem nahoru, mně třeba svítí malá kontrolka přímo v rohu té klávesy Caps Lock.

  • Al.
   22. 11. 2019 at 07:16

   Výrobcům klávesnic, chtěla bych vrátit na klávesnice kontrolku zapnutí Caps Lock a Num Lock, máme teď v práci nové klávesnice a bohužel tyto kontrolky chybí a je to dílo, každodenní boj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *