Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Ztratila se ikonka složky Obrázky, Videa, Stažené soubory, Dokumenty…

ikona složky Hudba ve Windows 7Systémové složky v uživatelském profilu ve Vistě a ve Windows 7, jako například složky Obrázky, Videa, Stažené soubory, Dokumenty, Hudba, Odkazy a další, mají speciální ikony, jiné, než  je než standardní ikona složky. Může se vám celkem snadno stát, že tato ikona zmizí. Složka sice dále funguje jako systémová, ale má standardní žlutou ikonu složky. Naštěstí je obnova jednoduchá.

Informace o připojené ikoně složky je uložena přímo ve složce v malém skrytém souboru desktop.ini. Normálně je soubor skrytý, takže ho při operacích se soubory ve složce nemůžete vybrat a smazat. Stačí si ale na chvíli povolit v Průzkumníku zobrazování skrytých souborů, případně používat pro operaci se soubory jiného správce souborů – například Total Commander nebo Unreal Commander a soubor desktop.ini snadno nechtěně smažete nebo přesunete jinam.

Zkopírujte nastavení složky z jiného účtu

Nejsnazší obnova spočívá ve zkopírování tohoto souboru z příslušné složky v jiném uživatelském účtu. I v případě, že takový účet v počítači nemáte, můžete soubory zkopírovat ze skryté složky Default, sloužící k vytvoření základní sady složek pro nový uživatelský účet. Složka Default se nachází ve složce Users. Dejte jen pozor, abyste soubory opravdu kopírovali. Při přetahování souborů na tomtéž disku dojde snadno k nechtěnému přesunutí.

Sady výchozích nastavení zobrazení složek

Pokud se nechcete zatěžovat povolováním zobrazení skrytých souborů, využijte našich sad výchozích nastavení složek. Ze ZIP archivu stačí nakopírovat překopírovat příslušnou složku do postiženého uživatelského účtu. Např. pro opravu ikony složky Stažené soubory zkopírujte do složky svého uživatelského účtu složku Downloads ze staženého ZIP souboru, jako byste chtěli složku Downloads umístit vedle složky Stažené soubory (nikoliv do ní).

Kopírování složky ze ZIP archivu do složky uživatelského účtu

Systém se dotáže na sloučení složek, tuto akci potvrďte.

Dotaz na nahrazení složky

Přestože se složky ve staženém ZIP souboru jeví jako prázdné (ve skutečnosti obsahují zmíněný skrytý konfigurační soubor), může se vás systém dotázat na přepsání souboru desktop.ini. Abyste dosáhli požadovaného výsledku, musíte vybrat možnost Kopírovat a nahradit.

Potvrzení přepsání souboru ve Windows Vista

Aby se vzhled ikonky upravované složky skutečně změnil, bude potřeba počítač restartovat.

Sada výchozích nastavení složek pro Windows Vista

Sada výchozích nastavení složek pro Windows 7

Pomůcka pro neangličtináře:

 • Contacts – Kontakty
 • Desktop – Plocha
 • Documents – Dokumenty
 • Downloads – Stažené soubory
 • Favorites – Oblíbené položky
 • Links – Odkazy
 • Music – Hudba
 • Pictures – Obrázky
 • Saved Games – Uložené hry
 • Searches – Hledání
 • Videos – Videa

1 comment for “Ztratila se ikonka složky Obrázky, Videa, Stažené soubory, Dokumenty…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.