Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Proč nejde nainstalovat ovladač grafické karty po instalaci Windows

čipová sada AMDPřeinstaloval jsem Windows Vista v notebooku, ale nedařilo se mi nainstalovat ovladač grafické karty. Stáhl jsem si nejprve ovladač ze stránek AMD, potom i ovladač ze stránek výrobce notebooku (Sony), ale i když instalace proběhla, v panelu pro nastavení vlastností zobrazení byl stále standardní VGA ovladač s rozlišením 1024×768 bodů. Už jsem přeinstalaci dlouho nedělal, takže chvíli trvalo, než mi došlo, v čem je problém.

Po instalaci Windows je zcela klíčové nainstalovat nejprve ovladač čipové sady (chipsetu). Ten najdete na stránkách výrobce notebooku v sekci vyhrazené podpoře, ovladačům nebo souborům ke stažení. U stolního počítače hledejte ovladač čipové sady na stránkách výrobce základní desky.

Ovladač čipové sady nainstaluje mimo jiné podporu pro systémové sběrnice (např. pro PCI-e), bez těchto ovladačů pak zařízení připojená na těchto sběrnicích buď notebook vůbec nerozpozná, nebo jako v případě grafické karty, pracují jen v základním, značně omezeném režimu.

V případě ovladačů AMD budete potřebovat ještě nainstalovat rozhraní .NET framework 3.5, bez kterého nepoběží ovládací centrum Catalyst Control Center sloužící pro nastavení vlastností grafické karty.

Teprve potom nainstalujte ovladač grafické karty.

3 comments for “Proč nejde nainstalovat ovladač grafické karty po instalaci Windows

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.