Hlavička - Mezi monitorem a židlí

AVG – kvalitní antivir zadarmo a česky

avg_logoFree verze oblíbeného antivirového programu AVG je od června 2009 k dispozici ve více jazycích včetně češtiny. Majitelé počítačů, kteří neumí dobře anglicky tak nyní mohou být o něco bezpečnější, a to především proto, že nyní budou rozumět hlášením a zprávám, které jim antivir zobrazuje. Z bezplatných antivirů doposud uměl česky pouze avast!, ten ale v minulosti proslul příliš vysokým množstvím falešně pozitivních poplachů…

Antivir je jeden z prvních programů, které nainstalujete, a protože zajišťuje vaše bezpečí, nevyplácí se u něj spoléhat na intuici a jednat stylem “když to po mně něco chce, tak to odklikám”. Zvláště mezi staršími lidmi je mnoho takových, kteří neumějí anglicky ani základ nezbytný k ovládání počítače, takže s anglickým antivirem jsou bezradní.

Vícejazyčná bezplatná verze AVG 8.5 i nadále obsahuje pouze základní součásti bezpečnostního balíku – antivir a skener elektronické pošty. Současně s ní se nabízí k instalaci bezpečnostní toolbar do internetových prohlížečů. Pokud si však nechcete ubírat místo pro webové stránky a nechat se obtěžovat dalšími nečekanými “vylepšeními” funkcí vašeho Firefoxu nebo Internet Exploreru, s klidem instalaci security toolbaru vynechte. Stejně jako u avastu, Aviry a některých dalších antivirů, je používání zdarma podmíněno domácím a nekomerčním použitím počítače, na který antivir instalujete.

Odkaz na stažení AVG free ve verzi obsahující češtinu stáhnete například na stránkách společnosti Grisoft.

2 comments for “AVG – kvalitní antivir zadarmo a česky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.