Hlavička - Mezi monitorem a židlí

AVG – kvalitní antivir zadarmo a česky

avg_logoFree verze oblíbeného antivirového programu AVG je od června 2009 k dispozici ve více jazycích včetně češtiny. Majitelé počítačů, kteří neumí dobře anglicky tak nyní mohou být o něco bezpečnější, a to především proto, že nyní budou rozumět hlášením a zprávám, které jim antivir zobrazuje. Z bezplatných antivirů doposud uměl česky pouze avast!, ten ale v minulosti proslul příliš vysokým množstvím falešně pozitivních poplachů…

Antivir je jeden z prvních programů, které nainstalujete, a protože zajišťuje vaše bezpečí, nevyplácí se u něj spoléhat na intuici a jednat stylem “když to po mně něco chce, tak to odklikám”. Zvláště mezi staršími lidmi je mnoho takových, kteří neumějí anglicky ani základ nezbytný k ovládání počítače, takže s anglickým antivirem jsou bezradní.

Vícejazyčná bezplatná verze AVG 8.5 i nadále obsahuje pouze základní součásti bezpečnostního balíku – antivir a skener elektronické pošty. Současně s ní se nabízí k instalaci bezpečnostní toolbar do internetových prohlížečů. Pokud si však nechcete ubírat místo pro webové stránky a nechat se obtěžovat dalšími nečekanými “vylepšeními” funkcí vašeho Firefoxu nebo Internet Exploreru, s klidem instalaci security toolbaru vynechte. Stejně jako u avastu, Aviry a některých dalších antivirů, je používání zdarma podmíněno domácím a nekomerčním použitím počítače, na který antivir instalujete.

Odkaz na stažení AVG free ve verzi obsahující češtinu stáhnete například na stránkách společnosti Grisoft.

2 comments for “AVG – kvalitní antivir zadarmo a česky

 1. Stanik
  22. 11. 2009 at 09:32

  AVG = rozmazlenej, nenažranej, náladovej zmetek
  … osobně doporučuji spíše AVAST který je pro home použití také zadarmo. Oproti AVG je daleko méně výkově náročný a ze všech mnou testovaných „free“ antivirů dosahoval nej výsledků co se týče jak odhalení tak léčení nákazy…
  HAWK 🙂

 2. atelierdk
  22. 11. 2009 at 20:09

  Nemíním tu zahajovat polemiku, zda je lepší avast!, nebo AVG. Jsou skalní příznivci jednoho a pak stejně skalní příznivci druhého, jsou ti, co si vyzkoušeli oba a jeden si vybrali, protože jim z nějakého důvodu více vyhovoval. Tento článek je o tom, že mají konečně uživatelé, kteří mají problémy s angličtinou bezplatnou alternativu avastu. Osobně nemám s AVG nijak špatné zkušenosti. S avastem je mám – především falešné poplachy. Moje zkušenosti jsou ale víc než dva roky staré, třeba už je dnes všechno jinak… Zatím jsem neměl potřebu to znovu zkoušet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *