Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Čeština pro Windows 7

w7

Pokud jste si nainstalovali Windows 7 Release Candidate a používáte je pravidelně, nejspíš to pro vás nebude žádná novinka, Windows 7 můžete mít nyní i česky. Stačí, abyste si v rámci aktualizací (Windows Update) stáhli a nainstalovali český jazykový balíček.

Balíček najdete spolu s dalšími jazykovými balíčky mezi volitelnými – doporučenými aktualizacemi.

Pokud tedy Windows 7 ještě česky nemáte a chcete-li balíček nainstalovat, v nabídce Start spusťte Control panel (Ovládací panely) , dále zvolte první kategorii System and security (Systém a zabezpečení).

language_pack_00a

V této kategorii vyberte položku Windows Update.

language_pack_00b

V okně Windows Update pak klikněte na odkaz Optional updates are available.

language_pack_01a

Na další obrazovce zaškrtněte položku Czech Language Pack. Tlačítkem OK se vrátíte do okna Windows Update a zde spusťte aktualizace tlačítkem Install updates (Instalovat aktualizace).

Po dokončení instalace a restartu počítače se systém automaticky přepne do češtiny.

Jestliže k tomu nedojde, spusťte znovu ovládací panely a vyberte položku Change display language (Změnit jazyk zobrazení).

language_pack_02a

V panelu Region and Language nastavte roletku Choose display language (Zvolte jazyk zobrazení) na Čeština.

language_pack_03a

Po kliknutí na tlačítko OK se zobrazí okno, které vás upozorní, že aby se jazykové změny projevily, musíte se odhlásit z aktuálního uživatelského účtu a znovu se přihlásit. Chcete-li se odhlásit, klikněte na tlačítko Log off now.

language_pack_04a

Po novém přihlášení do účtu již budou Windows v češtině. Angličtina zůstane jen ve startovacích obrazovkách systému a v úvodní obrazovce.

19 comments for “Čeština pro Windows 7

 1. 26. 1. 2011 at 01:35

  potreboval bich novy windous 7 do cestiny neumim to potreboval bich vasi pomoc nottbuku

 2. atelierdk
  26. 1. 2011 at 12:47

  Drahuši, nevím, jestli v tvém případě čeština ve Windows 7 něčemu pomůže, spíš než Windows by to potřebovalo učebnici českého jazyka. Ale budiž…

  Stejně jako u Visty je i u Windows 7 možno češtinu výše uvedeným postupem doplnit jen do určitých verzí – a to do Professional a Ultimate.

  Starter edition ani Home Premium možnost přepínání jazyků nemají a musí se instalovat už v patřičné jazykové verzi.

  Patrně existuje způsob, jak i tyhle verze počeštit nějakým neoficiálním balíčkem, nezkoušel jsem to, neb jsem to nepotřeboval. Budeš si to muset vygooglit…

 3. david.profik
  5. 2. 2011 at 19:36

  Ja jsem si koupil PC bohuzel s Windows 7 home premium,ale vyresil jsem tu češtinu podle rad z netu a nainstaloval jsem si Vistalizator ve kterem čeština je a po instalaci i funguje.Snad to vyřeší i váš problém.

 4. Josef Štěpančík
  29. 3. 2011 at 18:55

  Nedávno jsem si koupil Windows 7 home premium a nemám na tom net mám ho na svém starém PC a se nasranej že musím mít net kurva

 5. atelierdk
  30. 3. 2011 at 13:47

  Josefe, tvůj příspěvek sem sice nepatří, ale co je vlastně předmětem tvé filipiky? Že nemáš zapojený internet i do druhého počítače? Tak pořiď router a udělej si malou domácí síť a internet pak můžeš mít na obou počítačích.

 6. Pavel
  6. 6. 2011 at 13:42

  Dobry den,me jaksi nejde Windows Update.

  • Martin
   12. 12. 2015 at 04:37

   Nejde je poněkud široký pojem, můžete ho specifikovat?

 7. atelierdk
  6. 6. 2011 at 16:06

  Na legálních Windows? A jak se to projevuje, skončí to nějakou hláškou? Nemáš ze systému odstraněný Internet Explorer?

 8. Shello
  7. 6. 2011 at 18:56

  Mám legální – všecky aktualizace jdou, jenom při instalaci Czech language pack mi to napíše Failed… Někdo kdo poradí?

 9. Ráďa
  18. 8. 2011 at 07:20

  Zdravím,

  měl jsem ten samý problém notebook jsem kupoval v zahraničí windows 7 home premium.

  Nelze doinstalovat jazyk protože chybí Change display language – to se nachází jen u verzí profesional a ultimate.

  Oficiálně tvrdí že musíte zaplatit upgrade na vyšší verzi, ale nemusíte.

  vyřešil jsem to pomocí Vistalizatoru. Viz: david.profik. Tento program vám umí nahrát češtinu do vašich windows aniž byste je museli přeinstalovat

  Zde jsou stránky s návodem.

  http://www.froggie.sk/en/index.html

 10. egon
  9. 11. 2011 at 13:30

  ten site Vistalizatoru fakt vypadal slibne, ale po kliknuti na „cestina“ se nic nedeje… asi ne kazdymu staci toto nasmerovani, takze furt nevim jak tu cestinu odtamtud stahnout…

 11. ross
  23. 1. 2012 at 18:52

  Hoj!
  Mam original W7 professional, nicmene cestinu v UPDATE nemam – nenacita se mi vubec zadny jazyk. muze nekdo pomoc? Ve zkusebni verzi to slo, ale ted nic.
  Dik predem. ROSS

 12. minosekk
  31. 7. 2012 at 06:19

  Koupil jsem si Německu nový notebook s Windows 7 Professional 64. Je možno tímto způsobem ho počeštit? Ještě jsem ho ani nerozbalil a stále hledám nejprve možnost, jak německé windows přepnout do češtiny hned po prvním zapnutí do provozu.

 13. atelierdk
  31. 7. 2012 at 07:04

  Mělo by to jít, ale potřebuješ stáhnout a nainstalovat LIP – Windows 7 Language Interface Pack (LIP).‌ Sady Windows 7 LIP poskytují přeloženou verzi nejčastěji používaných částí uživatelského rozhraní. Sady LIP jsou volně dostupné ke stažení. Další informace včetně seznamu dostupných jazyků naleznete na webu Microsoft Local Language Program.

  Skupinový rámeček Jazyk zobrazení bude viditelný pouze v případě, že již je nainstalována sada LIP nebo že vaše edice systému Windows podporuje jazykovou sadu. Jazykové sady jsou k dispozici pouze v systémech Windows 7 Ultimate a Windows 7 Enterprise.

 14. Toth Milan
  20. 10. 2012 at 22:59

  Funguje to! Ze slovenštiny jsem si předělal Wndows7 za 10minut do češtiny. Pak je také nutné nastavit klávesnici která komunikuje také ve slovenštině (a nebo v jiném jazyce).Ahoj!!

 15. Ferry
  10. 4. 2014 at 21:49

  No předně díky za radu jak na češtinu jenže. ty USA magoři ji tak odflákli že se zobrazuje jen u něčeho. v nabídce start je to dok jenže začnete otvírat okna a ouha už tam zase je michanice anglická ale název okna je česky..I podle toho je vidět jak nás USA vnímá. Lidi nevíte kde tedy sjet češtinu tak aby ten pos….tej windows 7 ultimate skutečně jel komplet česky. ne že bych to potřeboval ale nejsem tak dobrej v anglině a ani už nechci a tohle mě fakt otravuje. Díky moc

 16. 9. 5. 2016 at 21:33

  Prosim vas stala se chyba na mojim FB:: Muj FB mam v Cestine a nevim proc vcera se mi objevili na mojim FB Cinske slova v preklade. Ja mam muj FB v Cestine a najednou se mi tam objevil Cinsky preklad. Prosim vas muzete mi to odstranit? Jsem ztoho na nervy. Ja jsem z Ceske narodnosti a Cinsky nerozumim kdo zasahuje do meho FB a dela takove zmeny Prosim odstrante to ten Cinsky preklad Dekuji vam

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *