Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Obnovení pozice ikon na ploše

Znáte to, stačí změnit rozlišení monitoru a ikony na ploše Windows se vám přeskládají. Někdy rozlišení přepne hra, jindy stačí připojit notebook k projektoru. Tenhle problém sužuje Windows už od Windows 95 a dodnes s tím Microsoft nic kloudného neudělal. Malý prográmek vám pozici ikon zase obnoví.

Jmenuje se DesktopOK a sympatické je, že obsahuje češtinu a má podporu i pro nové verze Windows.

DesktopOK není třeba instalovat, postačí rozbalit ZIP archiv do některé složky v počítači. Spustíte jej poklepáním na soubor DesktopOK.

Při prvním použití se program spustí v němčině, proto si nastavte češtinu pomocí vlaječky v levém dolním rohu okna, nebo příkazem DesktopOK > Sprache > Czech v nabídce programu.

Program DesktopOK - nastavení češtiny

Program DesktopOK - nastavení češtiny

Obnova polohy ikon v praxi

Použití je velmi jednoduché: Klepnutím na tlačítko Uložit uložíte rozmístění ikon na ploše. V záznamu vidíte datum a čas uloženého nastavení a také aktuální rozlišení obrazovky.

Pracovní okno programu DesktopOK

Pro obnovu vyberete uložené rozvržení a stisknete tlačítko Obnovit.

Pokud vám mezitím na ploše přibyly ikony, nebo jste některé odstranili, žádný problém. DesktopOK neukládá ikony, pouze informace o jejich poloze, proto ikony, které pozná, vrátí na jejich uložené místo a nové ikony zařadí na volné místo na ploše (v případě, že se byly na místě, které potřebuje obsadit jinou ikonou).

Informace si program standardně ukládá do souboru DesktopOK.ini, který najdete ve stejné složce, ve které jste spustili program, ale můžete je uložit také do souboru ve vlastním formátu programu (soubor s příponou dok), můžete si nastavit automatické ukládání ikon na ploše v určitém časovém intervalu, skrývání ikon plochy nebo třeba spuštění programu při startu Windows.

Pokud DesktopOK neukončíte tlačítkem Konec, ale jen klepnete na křížek v pravém horním rohu okna, minimalizuje se do oznamovací oblasti a poběží na pozadí. Kliknete-li na jeho ikonu pravým tlačítkem myši, nabídne vám ty nejpotřebnější funkce, aniž byste museli otevírat okno programu.

DesktopOK může běžet na pozadí a být přístupný z oznamovací oblasti

Spousty dalších nástrojů

Možná jste někdy potřebovali prohlížeč písem, čtyřpanelový správce souborů, nebo jste hledali program, který by vám vytiskl obsah složky. Na stránkách www.softwareok.com najdete celou řadu podobných malých utilitek.

3 comments for “Obnovení pozice ikon na ploše

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.