Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Obnova výchozího otevírání ZIP souborů

Ikona komprimované složkyČasto se stane, že po instalaci některého programu pro práci se ZIP soubory (WinZip, WinRAR, 7-zip, ZIP Genius apod.) si tento program asociuje všechny běžné formáty komprimovaných souborů včetně souborů ZIP a pak nemůžete otevírat ZIP soubory tak, jak jste byli zvyklí. Místo toho, abyste v průzkumníku procházeli obsah komprimovaného souboru, ale spustí se vám program, ve kterém se příliš nevyznáte. Poradíme vám, jak vrátit původní otevírání ZIP souborů.

Program pro práci se ZIP soubory nemusíte odinstalovat, můžete ho nadále používat pro práci s jinými typy archivů jako jsou soubory s příponou RAR, 7z, TAR nebo GZ.

Abyste mohl ZIP soubory otevírat jako dříve, stačí nastavit, jaký program se má použít pro otevírání souborů s příponou ZIP. Nastavením tohoto vztahu (takzvané asociace) určíte, jaký program se spustí, když poklepete na soubor, abyste jej otevřeli. Ve Vistě a Windows 7 tento úkon ale není u ZIP souborů vůbec intuitivní.

V průzkumníku klepněte na ZIP soubor pravým tlačítkem myši a v místní nabídce vyberte možnost Otevřít v programu.

volba výchozího proghramu pro otevření archivu

V okně Otevřít v programu ponechte zaškrtnuté políčko K otevření souborů tohoto typu vždy použít vybraný program a klepněte na tlačítko Procházet.

Okno pro výběr programu pro otevření souboru

V následujícím okně otevřete složku C:\Windows, najděte zde program explorer a stiskněte tlačítko Otevřít.

Ve složce Windows vyberte soubor explorer.exe

Okno Otevřít v programu pak zavřete tlačítkem OK.

6 comments for “Obnova výchozího otevírání ZIP souborů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.