Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Jak se přihlásit jako Administrátor

admin0Používáte ve Windows XP vlastní uživatelský účet, ale potřebovali byst provést některá pokročilejší nastavení? V tom případě se potřebujete přihlásit do počítače jako administrátor. Jak se dostat k účtu administrátora, když na úvodní obrazovce tento účet není?

Možností je několik, nejsnazší možnost je v okamžiku, kdy počítač nastartuje do úvodní obrazovky přidržet klávesy Ctrl + Alt a dvakrát za sebou stisknout klávesu Delete.

  Poznámka: Na úvodní obrazovku se rovněž dostanete po odhlášení z aktuálního účtu.

  Zobrazí se klasické přihlašovací okno, kde do políčka Uživatelské jméno napište slovo administrator. Pokud je účet administrátora chráněn heslem (z bezpečnostních důvodů by měl být), musíte znát a zadat i toto heslo.

   admin1a

  V případě, že jste majitelem počítače a ten, kdo systém instaloval, účet správce ponechal bez hesla, heslo si z bezpečnostních důvodů nastavte (nezabezpečený účet s administrátorskými právy neklade žádnou překážku virům a škodlivým kódům). Přihlaste se do účtu administrator. V něm v nabídce Start otevřete Ovládací panely a v nich poklepejte na ikonu Uživatelské účty.
  Vyberte účet administrator (pokud nemá heslo, nebude u něj text „Chráněný heslem“).
  admin2a
  V okně podrobností účtu pak klepněte na odkaz Vytvořit heslo. (na našem obrázku jsme přidali heslo do jiného účtu)
  admin3a
  V dalším okně zadejte heslo dvakrát (pro kontrolu) a dopište také vhodnou nápovědu, kterou uhodnete jen vy sami.
  admin4a

   2 comments for “Jak se přihlásit jako Administrátor

   Napsat komentář

   Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.