Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Skype – pomozte příteli přes funkci Sdílení obrazovky

logo_skypeUž jste někdy řešili s kamarádem problém s počítačem na dálku? Určitě jste zalitovali, že nevidíte, co se u něj v počítači děje. Líbilo by se vám vidět jeho obrazovku? Pokud používáte Skype, je to snazší, než jste mysleli. Poraďte mu, ať vám po dobu řešení problému svou obrazovku sdílí.

Zahájení sdílení obrazovky ve Skype

Když si voláte přes Skype (v chatu to nejde, musíte přejít do režimu hovoru nebo videohovoru), poraďte protistraně, ať v okně tohoto volání otevře nabídku Volání > Sdílení obrazovek.

Zahájení sdílení obrazovky ve Skype

V dalším okně pak váš partner musí potvrdit obrazovku, kterou chce sdílet (bude orámována červeně) – tenhle krok se hodí zvláště v případě, že používá více monitorů. Sdílení pak zahájí tlačítkem Zahájit.

Okno pro výběr a zahájení sdílení obrazovky ve Skype

Na vaší straně s v okně hovoru objeví malý náhled jeho obrazovky (pokud sdílíte během videohovoru, nahradí sdílená plocha obraz z kamery). Tak malý náhled vám nejspíš nebude příliš vyhovovat, proto poklepejte na záhlaví tohoto okna, abyste je roztáhli na celou obrazovku.

Sdílená obrazovky protistrany ve Skype

Když kliknete pravým tlačítkem na obrazovku, můžete v místní nabídce přepínat velikost odkazem Skutečná velikost/Přizpůsobit obrazovce (vidíte vždy jen jednu z těchto voleb)

Ten, kdo obrazovku sdílí, vidí malé okénko hovoru s červeně orámovaným tlačítkem Zastavit sdílení. Kliknutím na toto tlačítko se sdílení ukončí a vy můžete pokračovat v hovoru.

Tlačítko pro zastavení sdílení obrazovky ve Skype

Další možnosti sdílení obrazovky

Jestliže potřebujete s protistranou řešit jen události v jediném okně (v jednom programu), nemusíte mu sdílet celou plochu. V tom případě klikněte v okně, kterým zahajujete sdílení, na kulaté tlačítko se šipkou a z nabídky, kterou tím rozbalíte, zvolte Sdílet okno.

Sdílení okna ve Skypu

1 comment for “Skype – pomozte příteli přes funkci Sdílení obrazovky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.