Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Flash Player pro Firefox – instalace se nepodařila

Brouzdáte internetem a najednou vám na některé stránce vyskočí informační okno: „Pro zobrazení veškerého obsahu na stránce jsou vyžadovány dodatečné zásuvné moduly.“ Vedle té to informace je tlačítko: „Instalovat chybějící zásuvný modul.“ Téměř jistě používáte internetový prohlížeč Mozilla Firefox a modul, který vám chybí je Flash Player sloužící pro přehrávání animací a videa (třeba na stránkách YouTube).

Když kliknete na tlačítko „Instalovat chybějící zásuvný modul“ a dále všechno potvrdíte a se vším souhlasíte, proklikáte se až k tlačítku Instalovat. Instalace se zahájí, ale po chvilce se otevře okno „Instalace se nepovedla„.

V nabídce je ruční instalace, ale ani ta nemusí být úspěšná. Instalační soubor Firefox uložil na plochu. Jak tedy dostat Flash Player do Firefoxu?

Velmi častou příčinou selhání instalace Flash Playeru je snaha instalovat starší verzi přes novější. Pro instalaci si tedy stáhněte nejčerstvější verzi na adrese www.adobe.com/go/getflashplayer a uložte instalační soubor na plochu.

flash01

Druhou možnou příčinou problému je, že úspěšné instalaci brání spuštěný program, sloužící pro prohlížení internetových stránek. Může jít o Internet Explorer, ale třeba o RSS čtečku (např. FeedReader). Před instalací tedy zavřete Firefox i všechny ostatní programy a pozavírejte i ty, které běží na pozadí – zavřete tak čtečku RSS, správce stahování, ICQ nebo jiného „kecálka“, Skype apod. Ukončení programů provedete tak, že na ikonu příslušného programu v Oznamovací oblasti klepnete pravým tlačítkem myši a z rozbalené nabídky zvolíte Ukončit, Zavřít, Quit, Exit apod.

Ukončení programu běžícího na pozadí

Ukončení programu běžícího na pozadí

Nyní poklepáním spusťte stažený instalační soubor. Instalace by měla proběhnout v pořádku a po instalaci bude počítač vyžadovat restart. Po restartu by již měl být Flash Player ve Firefoxu dostupný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.