Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Internet Explorer 8 a kompatibilita

internet_explorer_7_logoPokud jste si zaktualizovali prohlížeč na Internet Explorer 8 může se vám stát, že některé weby se špatně zobrazují, obrázky a objekty jsou posunuté a rozházené nebo se na web nedá přihlásit. Problémy byly zaznamenány například na serverech Spolužáci.cz, Lidé.cz a dalších. Weby nemusí být vždy dobře odladěny pro Internet Explorer 8 (který zobrazuje jinak než kterákoliv předchozí verze) a než to jejich tvůrci  napraví, lze využít novou funkci IE8 – kompatibilní zobrazení. V tomto režimu se bude konkrétní web zobrazovat tak, jak by se zobrazil v předchozí verzi Internet Exploreru.

Pro konkrétní webové stránky můžete zapnout kompatibilní zobrazení pomocí ikony přetržené stránky vpravo na konci adresního řádku.

kompatibility-ie

Můžete si také konkrétní adresy do nastavení Internet Exploreru 8 přidat předem. V horním menu klikněte na Nástroje | Nastavení kompatibilního zobrazení.

ie8_kompat01

Do pole Přidat tento web zadejte lide.cz a klepněte na tlačítko Přidat. Totéž proveďte pro web spoluzaci.cz a případné další weby, na nichž máte problémy.

ie8_kompat02

V případě, že zatrhnete poslední volbu Zobrazit všechny weby v kompatibilním zobrazení, budou se všechny stránky v IE8 zobrazovat postaru. Měly by vám tím sice odpadnout problémy se zobrazováním a přihlašováním na špatně odladěných webových stránkách, na druhou stranu však poslední verze Internet Exploreru lépe dodržuje zobrazovací standardy, takže si můžete poněkud pokazit zobrazení u dobře odladěných stránek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.