Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Roztřiďte si poštu dokud je čas

Používáte jako poštovního klienta stále ještě Outlook Express? Pokud vám chodí hodně objemné pošty, jako jsou různá vtipná videa a ozvučené prezentace, mohlo by se vám snadno stát, že vám doručená pošta jednoduše zmizí. Důvodem je, že Outlook express (dále jen OE) neumí pracovat se soubory většímu než 2 GB.

Program si v úložišti pošty vytvoří samostatný databázový soubor pro každou složku, kterou si v OE vytvoříte. Bude zde tedy mít soubor pro doručenou poštu, odeslanou poštu, poštu k odeslání, koncepty atd. Pokud ponecháte všechnu doručenou poštu ve standardní složce, může se stát, že velikost databázového souboru překročí onen 2GB limit a OE přestane být schopen přečíst jeho obsah (Totéž se vám může stát i s odeslanou poštou, ale tam to zpravidla není tak bolestné).

Postačí vytvořit si v OE další složky (mohou to být klidně vnořené složky ve složce Doručená pošta) a poštu do nich roztřídit. Pak byste ještě měli provést „úklid“ a zkomprimovat složky v úložišti. Po přesunutých souborech totiž zůstanou v databázi prázdné „díry“, ale velikost souboru databáze se nezmenší, dokud databázi nezkomprimujete. Teprve komprese srazí skutečný obsah databáze k sobě a díry zaplní.

Kompresí se v tomto případě nemyslí použití WinZipu nebo nějakého archivačního programu, kompresi musíte provést nástroji, které naleznete v nastavení programu (Nástroje > Možnosti a karta Úklid).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.