Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Zálohování pošty v Thunderbirdu

thunderbird_150Chcete přenést kompletně svoji poštu z Thunderbirdu do jiného počítače? Potřebujete zálohovat e-maily z Thuunderbirdu na CD, DVD, flash disk nebo paměťovou kartu? Potřebujete přenést zprávy z Thunderbirdu do jiného poštovního programu, přestože se Thunderbird příliš nekamarádí s obecným formátem EML pro zprávy elektronické pošty?

 1. Jestliže potřebujete provést zálohu e-mailů v Thunderbirdu pouze pro případ ztráty zpráv, nebo poškození programu, můžete využít zálohovací program MozBackup Pavla Cvrčka, který stáhnete na adrese http://www.slunecnice.cz/sw/mozbackup/. Mozbackup je ideální pro přenos zpráv na jiný počítač nebo při reinstalaci systému. Nevýhodou záloh vytvořených programem Mozbackup je, že nemůžete prohlížet jednotlivé zprávy v záloze a v případě obnovy se zprávy vrátí do stavu, ve kterém jste provedli zálohu, přijdete tedy o novější zprávy. Program umožňuje zálohovat libovolný profil programů z rodiny Mozilla.eml00
 2. Druhou možností je zkopírovat si na CD/DVD, případně na flash disk čí paměťovou kartu celý profil. Vyhledejte umístění: C:\Documents and Settings\jméno_uživatele\Data Aplikací\Thunderbird ve Windows XP nebo C:\Users\jméno_uživatele\AppData\Roaming\Thunderbird ve Vistě a celou složku Thunderbird vypalte na disk nebo uložte na paměťové médium. Přenesete-li tento profil do jiného počítače, máte Thunderbird okamžitě nastavený, včetně všech účtů, rozšíření i zpráv.
 3. Třetí možností je použít rozšíření ImportExportTools, které stáhnete na adrese: http://www.extenzilla.org/lista.php. Toto rozšíření podporuje i export do formátu EML, který lze přečíst například programem Outlook Express.
 4. Pro instalaci otevřete Nástroje | Správce doplňků a stažené rozšíření (soubor ImportExportTools-číslo_verze.xpi) přetáhněte do okna Správce doplňků a po krátké pauze potvrďte instalaci rozšíření tlačítkem Instalovat nyní. Pak Thunderbird restartujte.
  eml01
 5. V seznamu zpráv vyberte zprávy, které chcete exportovat a v nabídce zvolte Soubor | Uložit vybrané zprávy | EML formát.
  eml02a
 6. Vyberte složku, do které chcete zprávy exportovat a stiskněte tlačítko OK. Vybrané zprávy se vyexportují do zvolené složky.
  eml03

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.