Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Skype skončí při pokusu o spuštění chybou Failed to get proc address for GetLogicalProcessorInformation (KERNEL32.dll)

logo_skypeV posledních dnes, zdá se, má Skype novou chybu. Při pokusu o spuštění ve Windows XP skončí s chybovou hláškou „Failed to get proc address for GetLogicalProcessorInformation (KERNEL32.dll)“. No možná to napíše česky, nevím, já s touhle chybou nezápolil, takže nemohu přidat ani obrazovku. Vypadá to, že kdo chce používat Skype ve Windows XP, bude muset dát sbohem neaktualizované a nepodporované verzi.

Podle článku Skype Fatal Error, (KERNEL32.dll) chyba postihuje jen Windows XP SP2 a nižší a příčinou je volání funkce GetLogicalProcessorInformation, o kterou Windows obohatí až Service Pack 3.

Aktualizace Windows nebo downgrade Skypu?

Takže měla by existovat dvě možná řešení: Downgradovat Skype na verzi 6.6.0.106, která tuto funkci nepoužívá (a zakázat mu v nastavení automatické aktualizace).

Nebo nainstalovat do svých milovaných (ale fatálně neaktualizovaných) XPček Service Pack 3.

Jak zakázat automatické aktualizace Skypu

V okně Skypu zvolte Nástroje > Nastavení, v okně Nastavení klikněte vlevo na tlačítko Rozšířené a pak pod tímto tlačítkem na Automatické aktualizace. Tlačítko pro vypnutí automatických aktualizací vyžaduje práva Správce počítače (Administrátor).

Vypnutí automatické aktualizace programu Skype

12 comments for “Skype skončí při pokusu o spuštění chybou Failed to get proc address for GetLogicalProcessorInformation (KERNEL32.dll)

 1. Jirka
  28. 11. 2013 at 06:25

  Skype má problém od té doby, co ho koupil Microsoft. Tuhnoucí a  padající systémy jsou asi u Microsoftu prioritou. Asi na to mají i svůj vývoj. Jinak si to nedovedu vysvětlit.

  • Deťák
   11. 1. 2016 at 19:31

   Přesně.. Než Mrdkosoft koupil Skype, tak šlapal jak hodinky. Já mam Win7 + telefon s androidem – na obojím Skype neustále padá. Naši měli Win8 a teď mají super nové Win 10 – na obojím Skype padá. Děda má WinXP a už nespustížádnou verzi Skype.. Krásná ukázka toho, jak pohřbít volání zdarma 😀 Díky Mrdkosofte.

 2. Matúš
  5. 3. 2014 at 15:22

  Díky, pomohlo mi to 🙂

 3. Ekim
  2. 7. 2014 at 09:31

  Pokud nechceš instalovat SP3 /s kontrolou legálnosti XP/, tak se mi to

  podařilo vyřešit tím, že jsem z jiného počítače, kde má skype zakázané

  aktualizace, zkopíroval celý adresář SKYPE z Programfile a překopíroval

  na PC kde se pořád chce skype aktualizovat a vypíná se.

 4. PjAlwarin
  10. 7. 2014 at 13:05

  Bohužel verze 6.6.0.106 byla nejspíše odstavena přímo skypem (nelze se přihlásit bez aktualizace skype), a SP2 je taktéž nutné takže to vidím jen na přihlašování zkrz web 🙁

 5. HuggoFantozzi
  7. 8. 2014 at 06:44

  …verzia 6.6.0.106 nefunguje, pýta aktualizáciu, a pritom ja osobne mám legal xp, sp3, … a skype aj tak nefunguje, … celé zle, ….

 6. pietro
  15. 9. 2014 at 07:00

  Mám to, skype ide. Mám W XP. Okrem SP3 som musel nainštalovať aj všetky aktualizácie, ktoré Windows Update doporučil. Myslím, že som aktualizoval aj IE (hoci ho vôbec nepoužívam, ale je zakomponovaný do Windows), a nakoniec sa mi skype rozbehol po tom, ako som nainštaloval aktualizáciu pre .NET FRAMEWORK (myslím že sa to tak volalo).
  Stará verzia skype 6.6.0.106 už vôbec nie je prístupná na stiahnutie, takže návrat k nej je nemožný. Ak by niekto mal odložený inštalačný súbor pre túto verziu, myslím, že táto verzia je aj tak nefunkčná.

 7. 13. 10. 2014 at 12:47

  skype na xp jede … a to na SP3 … pod tim jede nejnovější skype … 🙂

 8. Marta
  14. 1. 2016 at 16:59

  Dobrý den, dostali jsme od dědečka pro děti stolní PC s Windows XP. Stáhla jsem Servise Pack3 a stejně to nepomohlo. Skype spustit nejde. Co dál zkusit? Děkuji.

 9. Marta
  16. 1. 2016 at 08:48

  Stáhla jsem i .net framework askype hlásí stále stejnou chybu. Prosím, kdokoliv ví co s tím, napište. Děkuji

  • martin
   27. 1. 2016 at 21:43

   doporucuji vykaslat se na service packy a sehnat si starsi verzi Skype (do googlu si dejte „skype pro xp“ a ono Vam to neco najde). Neni to optimalni, ale funguje to, Vyzaduje to take pozornost a bdelost, kdyz se Skype pta, zda opravdu aktualizovat… zakazovat a zakazovat

   • hanka
    2. 3. 2016 at 10:46

    SP3 mam a aktualizace mi nesviti, IE jsem nezkoušela, nicmeně několikrát přeinstalovaný skype ruzných verzí starých nových…nic.. hlaška že se nemůže připojit. Internetové pripojeni ok. Na jednom pc s xp sp3 se mi to podarilo rozchodit tím, že jsem zkopirovala celou složku skype z jiného pc kde byl skype funkcni (rovnež na xp). U tohodle pc to nepomohlo, pritom skype tam behaval v pohodě. Reinstal xp v mem prřípadě není možný… vzdávám se :o(

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *