Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Skype se nedokáže přihlásit a skončí pádem

Logo SkypeNěkdy v uplynulém týdnu se mnoha uživatelům Skypu projevily potíže. Skype padal nebo se nebylo možné přihlásit. Skype potíže sice přiznal, ale návod k jejich odstranění nepodal. Lze se dohadovat, zda problém nesouvisí s tím, že Skype byl letos v květnu koupen Microsoftem – jak se sarkasticky vyjádřil jeden návštěvník fóra: „Kam Microsoft šlápne, deset let tráva neroste!“ I u mně se zmiňované potíže projevily a chci se s vámi podělit o návod, který mi pomohl.

Můj Skype mi někdy ve čtvrtek oznámil, že má potíže a že bude ukončen. Normálka, občas se to stane, když mám pootvíráno hodně oken, že si některý program postaví hlavu a spadne. Ale Skype nešel znovu spustit… No dobrá restartuji a bude všechno zase v pořádku, říkám si, ale i po restartu jsem viděl jen okno „V programu Skype došlo k chybě a bude ukončen“. Grr.

Zkusil jsem instalaci čerstvě stažené verze, nepomohlo to. Zkusil jsem downgradovat na verzi z prosince loňského roku, která až doposud fungovala, ale opět bez úspěchu.

Jak Skype „opravit“?

Pomoc není příliš složitá, i když podle nejrznějších zdrojů nepomůže všem. No, za vyzkoušení nic nedáte, já už zase Skypuju!

Ověřte si, že Skype není spuštěn (třeba jeho přihlašovací okno), v případě že ano, ukončete ho pomocí ikony v oznamovací oblasti nebo pomocí správce úloh.

Stiskněte klávesovou zkratku Win+R, do pole Otevřít vložte následující příkaz bez mezer %appdata%\skype a potvrďte.

Příkaz pro otevření složky uživatelských dat Skypu

Otevře se okno průzkumníku se složkou uživatelských dat Skypu. V něm najděte si soubor shared.xml. Tento soubor přesuňte do nějaké záložní složky, nebo ho zcela odstraňte.

Soubor shared.xml ve složce uživatelských dat, který je třeba odstranit

Při příštím spuštění si Skype tento soubor vytvoří znovu a již správně a váš Skype bude patrně již bez problémů fungovat.

47 comments for “Skype se nedokáže přihlásit a skončí pádem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.