Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Přimějte Skype hrát tam, kde potřebujete

logo_skypeNěco se stalo – najednou mi Skype v notebooku přestal mluvit pěkně do sluchátek, když jsem je měl nasazená a když jsem je neměl připojená, tak do reproduktorů. Půl roku si tvrdošíjně vedl svou a hovor zásadně pouštěl jen do reproduktorů, i když všechno ostatní hrálo do sluchátek. Jakmile jsem se pokusil změnit nastavení, tak zase hrál jen do sluchátkového výstupu a bylo mu jedno, že v tu chvíli nejsou sluchátka připojená. Pojďme si projít nastavení zvukového výstupu ve Windows plus mínus 7.

Nastavení zvukových zařízení ve Skypu

První moje volba padla samozřejmě na nastavení Skypu. V některém z oken Skypu vyberte Nástroje > Nastavení. V okně nastavení vlevo v sekci Obecné nastavení vyberte Zvuková zařízení.

nastavení vukových zařízení ve Skype

V sekci Reproduktory mám dvě volby: Reproduktory/SluchátkaKomunikace sluchátka.

nastavení vukových zařízení ve Skype - volby reproduktorů

První volba měla za následek, že Skype hrál vždycky jen do reproduktorů, druhá zase že hrál jen do sluchátkového výstupu, ať už sluchátka byla nebo nebyla připojena. Nepomohlo ani zaškrtnutí políčka Automaticky nastavit reproduktory. Tahle volba má totiž stejně jako v sekci Mikrofon funkci automatického nastavování hlasitost.

Nicméně, pro mé potřeby nakonec vyhověla volba Reproduktory/Sluchátka, proto ji ponechám nastavenou.

Kde je tedy zakopaný pes?

Nikoliv v nastavení Skype, ale v nastavení zvukových zařízení ve Windows…

Nastavení zvukových zařízení ve Windows

V oznamovací oblasti vedle hodin vám ikona reproduktoru umožňuje přístup k nastavení zvuku ve Windows. Klikněte na ni pravým tlačítkem myši a z rozbalené nabídky vyberte volbu Zařízení pro přehrávání.

Přístup k nastavení zvukových zařízení ve Windows

Pokud vám Skype zlobí podobně, jako mně, bude asi seznam zařízení vypadat podobně jako na obrázku – výchozí zařízení budou Reproduktory/sluchátka, výchozí komunikační zařízení bude něco jiného (v mém případě Komunikace sluchátka)

Zvuková zařízení pro přehrávání ve Windows

Pro vyřešení problému stačilo jediné – kliknout na zařízení Reproduktory/sluchátka pravým tlačítkem myši a v rozbalené nabídce vybrat volbu Nastavit jako výchozí komunikační zařízení.

změna výchozího komunikačního zařízení ve Windows

Od této chvíle zase Skype poslušně hraje do sluchátkového výstupu, jakmile mám do notebooku zapojená sluchátka, a do reproduktorů jen pokud sluchátka připojená nejsou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.