Hlavička - Mezi monitorem a židlí

Automatické spuštění programu při startu Windows

Občas narazíte na program, který byste potřebovali nastavit tak, aby se automaticky spustil se startem Windows, ale program nemá žádnou volbu, kterou by se toho dalo dosáhnout. Chtěli byste například automaticky spouštět komunikační klient Pidgin, náhradu správce úloh Process Explorer nebo jakýkoliv další program. Nastavení automatického spouštění programu je velmi jednoduché.

 1. I když program neobsahuje žádnou volbu pro spuštění se startem Windows, stačí přidat zástupce pro jeho spuštění do složky Po spuštění v nabídce Start | Všechny programy.
 2. Pokud má program zástupce v nabídce Start | Všechny programy, klepněte na tohoto zástupce pravým tlačítkem myši a z místní nabídky zvolte Kopírovat. pospusteni1a
 3. Otevřete Průzkumník (třeba stiskem Win + E). Pokud chcete program spouštět pouze ve vašem uživatelském účtu, otevřete složku C:\Documents and Settings\jméno účtu\Nabídka Start\Programy\Po spuštění. Pokud chcete, aby se program spouštěl ve všech účtech, otevřete složku C:\Documents and Settings\All Users\Nabídka Start\Programy\Po spuštění.pospusteni2a
 4. Klepněte pravým tlačítkem myši do prázdného místa v této složce a z nabídky zvolte Vložit.
 5. Pokud program nemá zástupce v nabídce Start, otevřete Průzkumník a vyhledejte složku, ve které je program umístěn. Na spustitelný soubor aplikace klepněte pravým tlačítkem myši a z místní nabídky rovněž zvolte Kopírovat.
  pospusteni3
 6. Otevřete příslušnou složku Po spuštění podle bodu 3.
 7. Klepněte pravým tlačítkem myši do prázdného místa v této složce a z nabídky zvolte Vložit zástupce. pospusteni4a
 8. Spouštění můžete dále vylepšit tím, že nastavíte, že se má program spustit v minimalizovaném či maximalizovaném okně. Na vloženého zástupce klepněte pravým tlačítkem myši a z místní nabídky zvolte Vlastnosti. Na kartě Zástupce v roletce Spustit vyberte požadovaný typ okna.automatic-launch

9 comments for “Automatické spuštění programu při startu Windows

 1. adam
  12. 8. 2009 at 07:26

  Mám Vista Home Basic a tam to takhle nefunguje. Nemáte někdo typ, jak totéž zařídit na Vistách?

  • atelierdk
   12. 8. 2009 at 08:43

   Ve Vistě to, pokud vím, funguje úplně stejně, ostatně mám takhle spouštěnu Mirandu i Process Explorer ve WV Business. Home Basic detailně neznám, ale myslím, že by to mělo být totožné.
   Zkuste napsat podrobnosti a můžeme se pokusit problém odhalit.

 2. Jirka
  16. 1. 2010 at 16:10

  existuje nějaká možnost , aby se při startu windows spustil např. test z českého jazyka , matiky atd. a pokud test dodpadne pro toho kdo ho vyplňuje špatně , tak se windows nenastartuje? Bylo by to super pro náctileté jako samovzdělávací produkt. Dík za odpověď.

  • tomáš
   30. 12. 2015 at 18:29

   je to sice pozdě, ale pokud chceš můžu něco takového zkusit udělat 😉

   • vojta
    2. 2. 2016 at 17:50

    Já myslím, že něco takového je a jmenuje se to nějak Diktátorek 🙂

 3. Smex
  21. 6. 2011 at 13:55

  Nebo vytvořit dávkový soubor shutdown -r 😀

 4. Fr. Mikula
  6. 11. 2015 at 08:59

  A jak to udělat ve Windows 8? Tam v nabídce Start\Programy\ není složka Po spuštění. Do které to tedy dát?

  • cendak
   13. 4. 2016 at 01:01

   Ve Windows 8 je to složka c:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp\ (pozor je skrytá, ale dostanete se do ní i tak, že to dáte přímo do průzumníka)

 5. Dušan Kulhánek
  18. 3. 2016 at 09:56

  Dobrý den,jak jde toto nastavit ve windows 10 pro, děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *